91468
pag (1)pag (2)pag (3)pag (4)pag (5)

Позашкілля

41,33 грн.

Передплатний індекс – 91468

Передплата на ДП Преса

Періодичність виходу – 1 раз на місяць.

Обсяг номера — до 84 сторінок.

Мінімальний термін передплати – 1 місяць.

Немає в наявності

Артикул: 91468 Категорія: Теґ:

Опис товару

Газета створена для творчих педагогів позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Вона сприяє створенню професійно зорієнтованого освітнього простору, і протягом 10 років висвітлює інноваційні стратегії, методико-дидактичні підходи та актуальні питання позашкільної освіти.

Анонси та новини видання

Жіноча фігура в українському вбранні. Заняття гуртка декоративно-ужиткового напряму

Запропоноване заняття висвітлює специфіку створення моделей одягу, які відповідають високим естетичним вимогам: сучасні по силуету, прості й елегантні, з використанням народної вишивки з бісеру, виконаної на ткацькому верстаті. Крім того, учні вчаться малювати жіночі фігури в повороті із зігнутими руками. У практичній роботі із зображення жіночої фігури керівник гуртка роз’яснює поняття прикладного малюнка, учить виконувати роботу, використовуючи прийоми побудови моделей одягу. Заняття розраховане для учнів другого року навчання.

Мета:

  • ознайомити учнів із побудовою в технологічній послідовності жіночої фігури (торса в повороті із зігнутими руками) за допомогою конструктивних ліній з урахуванням пропорцій тіла людини;
  • навчити оздоблювати український народний костюм із використанням техніки бісерного ткацтва і вишивки;
  • закріпити основні навички щодо створення малюнка торса, пропорцій людини в повороті із зігнутими руками;
  • ознайомити з канонами конструктивних ліній малюнку, послідовності побудови торса в повороті із зігнутими руками та оформлення фігури в український костюм;
  • розвивати творче індивідуальне мислення;
  • формувати естетичний смак, почуття прекрасного;
  • прищеплювати в учнів любов до декоративно-ужиткового мистецтва та української культури;
  • сприяти пробудженню в учнів інтересу до вивчення народних традицій на прикладах етнографічної спадщини різних регіонів України, висвітлювати їх єдність та різноманітність;
  • виховувати в учнів любов до образотворчого мистецтва на прикладах вивчення етнографічної спадщини різних регіонів України, формувати естетичний смак, почуття прекрасного.

Міжпредметні зв’язки: геометрія, математика, природознавство, біологія, декоративно-ужиткове мистецтво, народознавство.

Інструменти: папір, олівець, пензлик, клей, бісер.

Наочність: авторські роботи, вишивки, тканини з бісеру, зразки зображення українського костюма.

Обладнання: набір ілюстрацій із зображенням українського костюма, дидактична розвивальна дошка.

Вид заняття: комбінований.

Форма роботи: індивідуальна, групова.

Тривалість: 2 години.

Перебіг заняття

І. Організаційний момент

(Керівник гуртка перевіряє наявність у дітей матеріалу та інструментів, їхню готовність до заняття.)

Керівник гуртка. Доброго дня! Творча година настала. У добрий час!

ІІ. Повідомлення теми й мети заняття

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Вступна бесіда

Керівник гуртка. Успіх малювання жіночої фігури в повороті із зігнутими руками в русі залежить від встановлення пропорцій малюнка, пошуку співвідношень форми костюма та образу. Це вміння має підпорядковуватися особливостям побудови фігури.

Під час малювання фігури необхідно виокремлювати головне і вторинне, переходити від зображення загального до конкретного.

Важливим моментом в процесі малювання є постійне уточнення пропорцій предметів у його частинах. Недоліки слід виправляти під час усіх етапів роботи.

У результаті такої роботи формується розуміння основних законів малювання: вивчення предмета зображення, детальне спостереження за його особливостями побудови, постійний пошук порівнянь, співвідношень малюнка.

Кожен малюнок фігури в повороті і в костюмі має свої особливості та художню виразність. (Керівник гуртка демонструє авторські ескізи вишивки на одязі (додаток 2).

Зображення вбрання ознайомлює нас із особливістю українського одягу, передає довершеність форм, ліній, кольору, орнаменту, а також характерні конструктивні й технологічні особливості. Малюнок виконують тонкою лінією способом поєднання фактурних фарб, акварелі, кольорового олівця та пера. При цьому застосовують техніку лінії, штриха й технічні можливості фарб. У процесі засвоєння та відпрацювання навичок гуртківець повинен передати характер гармонійного поєднання змісту й форми костюма. Ескіз має відтворювати не лише оригінальну ідею образу, а й етнографічну цілісність. Важливою є єдність українського костюма з декоративним оздобленням із бісеру.

Використовують готову викрійку, яку оздоб­люють тканим орнаментом, виконаним бісером (див. додаток 1).

Актуалізація опорних знань

Запитання до дітей

  1. Що таке симетрія? (Дзеркальна відповідність лівого боку правому відносно осі симетрії).
  2. Що таке асиметрія? (Лівий бік не збігається з правим боком відносно осі симетрії).
  3. На основі чого будується орнамент? (На основі симетрії, ритму).
  4. Які бувають орнаменти? (Лінійні, у вигляді рамки, у вигляді замкнутої композиції, кола, квадрата, трикутника).
  5. Що таке орнамент? (Чергування повторюваних елементів).
  6. Які є мотиви орнаменту? (Геометричні, рослинні, тваринні).
  7. Що означають символи в кольорі і в орнаменті? (Зелений — здоров’я, життя; блакитний — надія; білий, золотий — чистота; червоний — любов; чорний — журба).
  8. Які є символи в орнаменті? (Коло, квадрат, ромб, а також центр землі, дерево, вісімка тощо).
  9. Які є характерні лінії крою в суконному сердаку? (Лінія середини, деталі крою: втачний рукав реглан, полочка, спинка, планка (додаток на 3).
  10. Які характерні лінії крою в сорочці? (Лінія середини, лінія середини полочки, спинки, кокетка, манжет, крій втачного рукава (додаток 4).

 Вправа «Мої очікування від заняття»

IV. Вивчення нового матеріалу

Малювання жіночої фігури і оздоблення одягу. Керівник гуртка. Використовуючи лінії крою, намалюйте розміщення вишивки на суконному сердаку, сорочці та оздоблення їх бісером (додаток 5 , додаток 6 ).

Інструктаж з техніки безпеки

  1. Правильне розміщення на столі паперу, фарб, пензля, олівця.
  2. Правильне сидіння за столом (25 см від очей до столу).
  3. Правила роботи з фарбами, пензликом і водою

 Практична діяльність учнів

(Діти виконують завдання відповідно до послідовності, яку запропонував керівник гуртка).

Фізкультхвилинка

Стали струнко, пташечки.

Крила вгору піднімайте.

Ними швидко помахайте.

Полетіть угору, вниз,

Навкруг себе оберніться.

Швидше, швидше і жвавіше.

Продовження практичної діяльності гуртківців

 V. Закріплення вивченої теми

Запитання до дітей

  1. Пропорції людини. (За одиницю вимірювання тіла людини звикли брати голову. У маленьких дітей голова вкладається в тілі 4—5 разів, у підлітка та невисокої дорослої людини — 7 разів, у дорослої високої людини — 7— 8 разів. Руки простягають нижче від пояса, кисті закінчуються трохи нижче від середини стегон, лікті — або на лінії талії, або трохи вище. Довжина плеча зазвичай дорівнює розміру голови, покладеної набік).
  2. Пропорції підлітка. (Голова підлітка вкладається в тіло 6,5—7 разів. Різниця між розміром талії і стегон, як порівняти з дитинством, збільшується. Плечі у хлопців стають ширшими. У дівчат можуть збільшитися живіт, сідниці та ноги. Голова у підлітків усе ще більша (відносно до тіла), ніж у дорослому віці, а кінцівки (долоні, ступні, навіть руки і ноги) можуть рости швидше, ніж інші частини тіла, через що людина може набути дещо незграбного вигляду).
  3. Пропорції дорослої людини. (Відстань від маківки голови до пахв становить 1/4 довжини всього тіла. Зап’ясток посередині тіла. Відстань від колінної чашечки до маківки становить 3/4 довжини тіла. Лікті на одній лінії з талією. Кінчики пальців на середині стегон).
  4. Конструктивні лінії торса в повороті. (Лінія середини торса в повороті, лінія підборіддя, лінія плечей, лінія грудей, лінія талії, лінія стегон).
  5. Особливості малювання торса в повороті. (Голова, фігура, груди промальовуються відносно лінії середини).
  6. Симетрія. (Ліва половина є віддзеркаленням правої половини осі симетрії).
  7. Асиметрія. (Лівий бік не збігається з правим боком відносно осі симетрії).

VІ. Підбиття підсумків заняття

Керівник гуртка переглядає, аналізує й оцінює роботи учнів.

 Рефлексія

Керівник гуртка. Чи справдилися ваші очікування щодо заняття? (Відповіді дітей).

От і завершився урок. А хто слухав, вправно працював, той справжній молодець.

 VII. Домашнє завдання

Тренуватися малювати торс фігури жінки в українському вбранні в повороті із зігнутими руками.

Використовуючи дитячу енциклопедію, намалювати різні види вишивок для блузки, сорочки або фартуха.

Євгенія Пушкіна, керівник гуртка «Бісероплетіння»

Луцького палацу учнівської молоді, Волинська обл.

газета "Позашкілля", №4 квітень 2018

Розпис посуду орнаментами трипільської культури. Заняття гуртка декоративно-ужиткового напряму

Трипільську культуру відкрито більше 100 років тому, але й досі деякі її загадки так і залишилися. Найвідомішим елементом трипільської культури й нині залишається її кераміка. Орнамент мав вигляд спіралі, поєднуючись із зображенням сонця, місяця, рослин і тварин. Різноманітні орнаменти на керамічному посуді є джерелом інформації про світогляд і релігійні вірування трипільців. Завдяки особливому розпису трипільської культури мистецтвознавці називають її культурою мальованої кераміки.

Мета:

  • навчити поєднувати елементи етнічності із сучасними стильовими течіями в мистецтві; відпрацьовувати навички роботи на об’ємних формах, використовуючи різні натиски пензля для передачі об’єму, світлотіней;
  • розвивати почуття стилю засобами ритму, пропорцій, кольору;
  • виховувати гордість за родову приналежність до прадавньої культури Трипілля, бажання розвивати та примножувати досвід трипільців сучасними засобами стилізації.

Завдання: розвити вміння учнів стилізувати елементи трипільської культури засобами графічного зображення.

Рівень гуртка: основний.

Рік навчання: другий.

Вік гуртківців: 14—15 років.

Форма проведення: заняття.

Тип заняття: комбіноване.

Методи й засоби: інформаційно-рецептивні, практичні.

Обладнання: набір фарфорового посуду, фотографії творів різних видів декоративно-ужиткового мистецтва з рослинними орнаментами, технічні засоби навчання; матеріали для демонстрації пос­лідовності та техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: посуд (тарілки, глечики, горнята), фарби для розпису скла, фарфору.

Перебіг заняття

І. Організаційний момент

Вітання, мобілізація уваги гуртківців, налаштування на роботу.

ІІ. Мотивація

Керівник гуртка. Хочете здивувати своїх друзів красивим посудом, який не можна купити в жодному магазині? Можливо, ви хочете зробити оригінальний подарунок? Розпис посуду фарбами розбудить у вас не лише дизайнера, а й ще може стати вашим хобі.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

— Як ви ставитеся до подарунків, виготовлених власноруч?

— Яке змістовне навантаження несуть образи, символи, елементи розпису побутових речей?

— Які розписи вам відомі?

— Які орнаменти трипільської культури ми з вами використовували в розписі на площинних предметах?

ІV. Робота над темою заняття

  1. Теоретична частина

Керівник гуртка. Елементи національної творчості присутні в побуті, одязі, предметах декоративно-ужиткового мистецтва. З раннього дитинства вироби народних майстрів природно входять у наше життя. Вишита серветка, глиняна іграшка, розписна шкатулка — усе це радує і приваблює нас.

На Україні з давніх-давен виготовляли багато різноманітного посуду: столового, господарського, декоративного. Формують посуд із глини на гончарному крузі, потім висушують, обпалюють у печі. Покривають його час­тіше коричневою, бежевою, зеленою поливою. Іноді посуд прикрашають нескладним орнаментом (прямі і хвилясті лінії, крапки, мазки, дуги).

Одним із найбільш ранніх центрів розвитку планети була трипільська культура. Трипільська кераміка експонується в історичних і художніх музеях, регулярно проводяться різні виставки. Однак, на диво, багато українців, навіть люди з вищою освітою і вельми жвавою думкою про Трипілля взагалі ніколи не чули. Тому почнемо з кількох загальних фактів, за якими надалі можна буде зробити відповідні висновки.

Ареал осілості трипільців займав величезний простір — від Трансильванії до Дніпра, від Волині до узбережжя Чорного моря. Назва «Трипілля» умовна. Так зветься містечко під Києвом, де 1897 року чеський археолог Вікентій Хвойка виявив перші сліди цієї культури. Коли йдеться про культуру цих племен, навіть найзапекліші скептики вимушені визнати, що трипільська культура, передусім розписна кераміка, є безсумнівним світовим феноменом.

Майже в кожному трипільському житлі архе­ологи знаходять від 30 до 200 високохудожніх керамічних виробів: блюдечок, мисочок, глечиків, кубків, амфор. Якість посуду бездоганна — він тонкий, гладенький, майстерно розфарбований у білий, чорний, червоний і темно-каштановий кольори. Ритміка орнаменту досконала, він насичений символами і якимись знаками. Мабуть, ці знаки — первісна магія, звернення до потойбічних сил, прохання про заступництво, захист і спроба цими силами керувати.

Графіка вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного. Графіку можна вважати основою всіх образотворчих мистецтв. Адже основним засобом створення художнього образу в графіці виступає найпростіший для людини спосіб відтворення побаченого — лінія, штрих, які творять контур предмета або фігури. Розглядаючи графіку, можемо сказати, що на сьогодні є два види графіки: комп’ютерна і та, що використовується в живописі. Головну роль у цьому мистецтві відіграють лінії, силует і контур. Основними виражальними даними в цій техніці є лінія, пляма та тон.

Графіка в живописі поділяється на три види: монументальну, станкову і декоративну. Найбільш широко використовується декоративна графіка, до неї належать будь-які графічні зображення на будь-якому графічному предметі.

Отже, графічно зображувати малюнок у будь-якому виді живопису чи комп’ютерної графіки — це справа майстра, і на цей час у всьому світі протягом багатьох років таких майстрів існує чимало. Тому мені здається, що з кожного з нас може вирости той великий талант, той майстер, який може створити свій графічний виріб.

  1. Практична частина

(Пояснення супроводжується послідовним показом виконання роботи.)

Керівник гуртка. Сьогодні ми з вами нав­чимося стилізувати елементи трипільської культури засобами графічного зображення. Для розпису посуду використовуємо акрилові фарби чорного кольору. Розписувати найкраще білий керамічний посуд.

Ретельно вимийте посуд і знежирте його за допомогою ацетону перед початком роботи (мал. 1).

Перед тим як почати розпис посуду, нанесемо деякі елементи на аркуші паперу. Візьмемо м’який товстий пензлик із тонким кінчиком для фарб. Адже основою для розпису кераміки є мазок: саме в його нанесенні слід потренуватися на папері.

Після попередньої підготовки матеріалів та інструментів приступаємо до роботи — розпису посуду. Спочатку наносимо крапочки для рівномірного розміщення елементів (мал. 2).

 Визначимо, які елементи будемо малювати першими. Адже, переходячи від одного фрагмента до іншого, їх не можна зміщувати, бо вся робота піде нанівець. Спробуємо зробити тонкий мазок, виписуючи елемент S (мал. 3).

Тепер можемо нанести товсту лінію. Коли навчимося робити красиві рівні мазки, почнемо робити плавний перехід від тонкої лінії до товстої і навпаки (мал. 4).

Починаємо наносити візерунок. Можливо, ви не хочете користуватися ескізом і відчуваєте в собі сили для створення малюнка від­разу ж на тарілці — можете сміливо робити розпис посуду в чистовому варіанті (мал. 5).

Після того як розписали тарілку або чашку, її треба залишити до повного висихання фарби. Щоб на виріб не потрапляв пил, сушіть його на горизонтальній поверхні.

Акрилові фарби сохнуть 24 години, після чого розписаним посудом можна користуватися як звичайним (мал. 6). Цей посуд можна піддати термічній обробці, щоб надійно закріпити малюнок.

Такий розпис посуду може стати вашим хобі, і ви будете постійно дивувати друзів і родичів новими красивими виробами. Користуючись цією технікою, можна розписати келихи. З таким оригінальним посудом будь-який прийом їжі стане святковим.

V. Рефлексія

Керівник гуртка. Ми з вами створили віртуальний міст між двома культурами: прадавньою трипільською та сучасною графікою. Трипільські етнічні елементи стилізували на сучасному фарфорі засобами графічного зображення. Ми пам’ятаємо про ритміку орнаменту, насиченого символами й магічними знаками. Розкажіть про магію ваших візерунків.

(Розповідь вихованців.)

VІ. Підсумок заняття

— Що вдалося зробити, а що ні?

— Над чим потрібно попрацювати наступного разу?

— Ваші побажання щодо роботи на наступному занятті.

Ольга МАРУЩАК, методист

Красноградського районного Центру позашкільної освіти, Харківська обл.;

Юрій ШЕВЧЕНКО, керівник гуртка народної творчості

газета "Позашкілля!, №3 березень 2018

Склад похідної аптечки. Заняття гуртка туристсько-краєзнавчого напряму

Робота на земельних ділянках навесні. Практичні заняття

 


Новини

4

Не мріяти, а діяти. Результати VIІ Відкритої міської методичної виставки


Програмне забезпечення

8

Релігійне краєзнавство. Навчальна програма з позашкільної освіти науково-дослідницького напряму (1-й рік навчання)


Методисту

13

Партнерство керівника ТО і батьків учнів. Семінар-тренінг


Навчально-виховні проекти

23

Пори року. Дослідницький проект із виготовлення інтер’єрних картин


Керівнику гуртка

34

Казковий кіт. Об’ємне ліплення із солоного тіста

38

Виготовлення весняної гілочки. Заняття-подорож

41

Карвінг по милу «Ромашка». Майстер-клас

47

Жіноча фігура в українському вбранні. Заняття гуртка декоративно-ужиткового напряму


Сценарії заходів

59

Мистецький калейдоскоп. Сценарій проведення брейн-рингу

67

Секретар керівника — твій майбутній фах. Сценарій профільного змагання

Релігійне краєзнавство. Навчальна програма з позашкільної освіти науково-дослідницького напряму Партнерство керівника ТО і батьків вихованців. Семінар-тренінг


Слово редактора

3


Ювілеї

Будинок радості, де здійснюються мрії. БДЮТ «Дивоцвіт» Дарницького району м. Києва — 30 років!

4


Програмне забезпечення

Макраме. Навчальна програма з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму (3 роки навчання)

11


Керівнику гуртка

Розпис посуду орнаментами трипільської культури. Заняття гуртка декоративно-ужиткового напряму

20

Весняні наспіви. Заняття театрального гуртка

24

Як аргументувати власну думку. Тренінгове заняття гуртка гуманітарного напряму

29

Чудотворні ікони Хмельниччини. Заняття гуртка дослідницько-експериментального напряму

37

Традиційна подільська писанка. Майстер-клас із писанкарства

46


Методисту

Інноваційна діяльність педагогічного колективу: алгоритм реалізації та розвитку

54

Анонс газети «Позашкілля» 6, 2017

Матеріал «МАН. Правознавство. Навчальна програма з позашкільної освіти гуртка МАН» допоможе керівнику гуртка спланувати свою роботу за даною темою з розрахунком на 2 роки навчання, з урахуванням методичного, пізнавального та практичного значення курсу.

 Авторська програма може використовуватися для роботи в гуртках відповідного напряму за умови схвалення науково-методичною радою місцевого, районного чи обласного рівнів. Програма є орієнтовною. Керівник гуртка може вносити зміни у її зміст, розподіл годин за темами тощо. Друкується для ознайомлення.

Кажуть, лідерами не народжуються, а стають. А зрозуміти хто такий лідер, за якими ознаками можна визначити таку людину та над чим необхідно працювати для розвитку лідерських якостей, може допомогти психолог позашкільного закладу. В якості прикладу є чудова можливість скористатися матеріалом «Розбуди в собі лідера. Заняття з елементами тренінгу».

газета «Позашкілля»

 

Анонс газета «Позашкілля» 5, 2017

У травневому випуску газети в рубриці «Новини» ви дізнаєтесь про створення та проведення і результати I Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», створеного з метою виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля; розвитку музейної справи у навчальних закладах нашої країни. А також про проведення і результати VI Відритої міської методичної виставки «Робота методиста у сучасному позашкільному навчальному закладі: виклики сьогодення, професійний стандарт, вектори розвитку», що традиційно проходила в гостинних стінах КПДЮ.

У рубриці «Панорама  — 2017» ми розкриваємо імена переможців цьогорічного огляду-конкурсу педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків», тема якого «Сучасний урок: нові форми». Ви маєте змогу ознайомитися з досвідом переможців та використати їхні напрацювання під час підготовки до проведення занять гуртків.

газета «Позашкілля»

Газета "Позашкілля" №8 серпень 2015

  • Проблемне навчання як методологічна основа створення комплексного інтегрованого курсу природничих наук

 

  • Креативність — необхідний принцип роботи в дитячому колективі

Семінар для педагогів-організаторів та керівників гуртків

 

  • Юні мореплавці.Виховний захід пам’яті видатного українського підводника О.І. Марінеско

 

  • Україна – Європа . Цикл занять в клубі «Краєзнавство»

 

 

 

Газета "Позашкілля" №6 червень 2015

У номері:

  • Організація методичної роботи в позашкільному навчальному закладі на діагностичній основі

«…Саме методична робота як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої діяльності педагогів, сприяє підвищенню науково-теоретичного й культурного рівнів, удосконаленню психолого-педагогічної й професійної підготовки. Проте вирішити багатопланові завдання підвищення кваліфікації педагогічних кадрів можна лише через створення оптимальної системи методичних заходів та надання педагогам права вільного вибору тих форм, які максимально враховують їхні потреби, запити та інтереси…»

 

  • Теоретичні основи професійного самовизначення вихованців позашкільних навчальних закладів

«Вибір професії − одне з найважливіших стратегічних рішень в житті людини. Це − складний акт самовизначення − свідомого вибору суб’єктом життєвої позиції, яка стає вирішальним чинником у виборі способів розв’язання тих чи інших життєвих проблем.

         Процес самовизначення завершується досягненням стабільного становища у тій чи іншій сфері соціального життя і формуванні відповідних переконань, принципів, ціннісних орієнтацій дітей та учнівської молоді…»

 

  • Нестандартні заняття в гуртках раннього розвитку. Методичні рекомендації щодо проведення

Газета "Позашкілля" №5 травень 2015

У номері:

 

  • Науково-практична конференція «Юні дослідники. Перші кроки»

У статті: Організація та проведення науково-практичної конференції в ПНЗ екологічного напряму

 

  • Студійна форма навчання  в ПНЗ художньо-естетичного напряму

У статті: Основні методи студійного та індивідуального типів навчання їхня роль у розвитку інтелектуальних і творчих здібносте вихованців, необхідних для майбутніх фахівців, духовному самовдосконаленню, їхній професійній орієнтації та підготовці до практичної діяльності (на прикладі Шосткинського центру естетичного виховання).

 

  • Педагогічна діагностика реалізації навчальної програми творчого об’єднання. Семінар – тренінг для педагогів

У статті пропонується розробка семінару-тренінгу з метою підвищення рівня поінформованості педагогів щодо використання педагогічної діагностики для визначення ефективності реалізації навчальної програми.

  • Природа і лозняки – це казка, яку треба читати серцем. Практичне заняття гуртка лозоплетіння

Газета «Позашкілля», № 3 лютий 2015

  • Менеджеру ПНЗ. Роль науково-методичної роботи в забезпеченні процесів розвитку в позашкільній освіті

У статті пропонуються:

1) Теоретико-методологічні основи науково-методичної роботи в навчальних закладах ( діяльнісний аспект науково-методичної роботи в ПНЗ; принципи, основні види діяльності, форми тощо).

2) Теоретичні і практичні аспекти науково-методичної роботи в системі позашкільної освіти (організаційно-технологічні особливості науково-методичної роботи: класифікація наукових складових професійної діяльності методистів ПНЗ за напрямами; загальнопедагогічні, а також принципи, що відображають специфіку позашкільної роботи тощо).

3) Організаційно-технологічне моделювання — створення базової моделі організації науково-методичної роботи (графічне відображення її структурних елементів і зв’язків між ними).

4) Концепція, організаційно-технологічні засади науково-методичної роботи в закладі тощо.

5) Шляхи вдосконалення науково-методичної роботи в позашкільній освіті України.

«Програмне забезпечення». Навчальні програми з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму (еколого-біологічний профіль).

 

У статті пропонуються навчальні програми з позашкільної освіти

Програми «Юні зоологи», «Юні орнітологи», «Юні акваріумісти», «Юні садівники», «Юні фотонатуралісти», які об’єднані загальною ідеологією надання якісної позашкільної освіти на засадах формування у вихованців ноосферного мислення в умовах постіндустріального суспільства.

Акцент у навчальних програмах зміщується зі сфери знань у сферу особистого ставлення і ціннісних орієнтацій. Особливість цього циклу програм полягає у тому, що значна увага приділяється самостійній практичній роботі вихованців у лабораторіях, на природі та навчально-дослідних ділянках, проведенню розвивальних екскурсій до науково-дослідних установ, аграрних підприємств, музеїв, виставок. Програми мають гриф МОН України.

  • «Керівнику гуртка». Дошкільник в освітньому просторі ПНЗ

У статті пропонуються рекомендації з організації навчально-виховної роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади на прикладі школи раннього розвитку «АБВГДЕЙКА» Центру позашкільної роботи (види пізнавального розвитку дітей, форми роботи з дітьми, основні аспекти взаємодії з батьками).

  • «Сценарії заходів». Конкурс-захист дослідних робіт лінгвістичного клубу «Друга мова»

У статті пропонується  виховний захід для дітей молодшого та середнього шкільного віку – цікавий практикум із метою вдосконалення комунікативних вмінь і навичок розвитку творчих здібностей, уваги, швидкості реакції, ерудиції, логічного, інтелектуального та творчого мислення.

Газета «Позашкілля» № 1, січень 2015

Психологи радять. як обрати гурток для дитини

Скрапбукінг: що це?

Зимовий сувенір власноруч

Навчальна програма з позашкільної освіти фізкультурно-спортивного напряму «Пауерліфтинг»

Навчальна програма «Фітнес-аеробіка»

Компетентнісний підхід до навчання й виховання особистості в ПНЗ

Розвиток комунікативної компетентності педагогів. Тренінг для керівників гуртків.

Оратор. Підготовка до виступу. Заняття в гуртку гуманітарного напряму

Майбутні архітектори. Заняття-гра для дітей 5—7 років

Лялька Оленка. Виготовлення м’якої іграшки

Від батьківського джерела. Українознавчий проект

Стара казка на новий лад. Свято талантів

Зоряна година. Гра-вікторна до Дня Святого Валентина

Він бачив смерть і він її зламав...

Властивості

Кількість місяців передплати

12, 06, 03, 01

Огляди

Відгуки відсутні.

Лише зареєстровані клієнти, які купили цей товар, можуть публікувати відгуки.