Газета "Історія України"

Чим унікальне видання?

Газета «Історія України» розпочала свою історію з моменту створення видавництва «Шкільний світ» у ве­ресні 1996 року. Із перших років існування часопису його пріоритетним завданням є заповнення «білих плям» історії, допомога юним громадянам України та їхнім учителям у новому концептуальному осмисленні історичного процесу. Тому щомісяця на шпальтах часопису публікуються автори, пропонуючи нові методики викладання та актуальні мето­дичні матеріали.

Чим видання допомагає читачу?

Газета «Історія України» – незамінний помічник і порадник освітян України, що навчають історії, правознавству та інших суспільних дисциплін. Матеріали газети допомагають освітянам та їхнім вихованцям у новому концептуальному осмисленні історичного процесу. 

Газета має Бібліотечку, у якій публікують розробки уроків та позакласних заходів, а також методичні матеріали для педагогів.

Для кого призначене видання?

Газета «Історія України» призначена для:

  • педагогів закладів загальної середньої та вищої освіти, а також їхніх вихованців;
  • районних та обласних методистів;
  • науковців;
  • усіх, хто цікавиться історією та правознавством.

Про що ми пишемо в газеті?

1. Історичні студіїПублікації провідних науковців, дослідників з проблем історії України, всесвітньої історії, а також правознавства.

2. Актуальні проблеми історичної освіти. В Україні триває реформування освітньої галузі, постійно з’являються нові педагогічні теорії, методики й технології. Історична освіта також перебуває в постійному русі. Пропонована рубрика допоможе учителю зорієнтуватися у новітніх тенденціях сучасної історичної освіти.

3. Актуальні проблеми правової освіти. Матеріали рубрики допоможуть учителю опанувати нові навчальні курси, дізнатися про новітні методики викладання правознавства.

4. Учителю про українське законодавство. Матеріали рубрики допоможуть учителю правознавства зорієнтуватися у чинному законодавстві України, оперативно дізнатися про зміни, які відбуваються у законодавчій системі держави.

5. Методика. Досвід. Газета «Історія України» створює умови для творчого діалогу, співпраці учителів з усієї України. Матеріали рубрики презентують досвід творчих і креативних учителів, які стануть у пригоді педагогу-практику.

6. Олімпіади, турніри, конкурси. Умови проведення різноманітних конкурсів, турнірів та предметних олімпіад. Окрім того, опубліковані завдання та відповіді уже проведених олімпіад, ЗНО і турнірів дадуть змогу учасникам навчального процесу кваліфіковано підготуватися до участі у цих змаганнях.

7. Особа в історіїЖиттєвий шлях діячів, які творили і творять історію.

8. Офіційні новиниОфіційна інформація щодо освітянських подій у країні.

9. Історичне краєзнавство. Пропонуємо читачам разом із авторами помандрувати просторами України, дізнатися про цікаві історичні факти, звичаї та обряди різних регіонів країни.

10. Історичний хронограф. Рубрика «Історичний хронограф» нагадає освітянам про ключові ювілейні дати року, а також державні свята, з якими варто ознайомити учнів.

11. Позакласна робота. Учителі історії та правознавства, класні керівники, а також заступники директорів із виховної роботи знайдуть чимало цікавих ідей для організації та проведення заходів до державних свят, вікторин, театральних вистав та низки інших позакласних заходів.

12. Програми. Підручники. Посібники. Чинні навчальні програми та календарно-тематичне планування. Дискусії щодо новітніх підручників та посібників з історії, правознавства та інших суспільних дисциплін.

У газеті

сторінки