Уроки з біології

Показано 1–12 із 37

 • Екологічна безпека: поняття, умови забезпечення. Інтегрований навчальний проєкт з біології, валеології, хімії та екології. 8—9-ті класи

  20,00 грн.

  Тема. Екологічна безпека: поняття, умови забезпечення.
  Кожній людині відомо, що здоров’я за гроші не купити, тому здоров’я — найцінніше, чим ми володіємо. Здоров’я людини залежить від навколишнього середовища: чистого повітря, чистої води, чистих ґрунтів тощо. Тому, думаючи про своє здоров’я, ми насамперед повинні думати про природу, яка нас оточує, піклуватися про неї, берегти її. Для цього людина має познайомитися з природою свого рідного краю ближче, для цього в навчальний період доцільно проводити навчальні проєкти. Учителю важко встигнути «все й одразу», тому пропонуємо розглянути проєкт, розроблений для визначення екологічних умов у Черкаській області.

 • Хімічний склад клітини та біологічної молекули. Інтегрований урок хімії, біології та інформатики з використанням ІКТ. 9-й клас

  20,00 грн.

  Тема. Хімічний склад клітини та біологічної молекули.
  QR-коди стали буденною справою. Вони дають змогу легко перейти на вебсайт або завантажити файл на мобільний пристрій. QR-коди і QR-сканери для їх зчитування є одним із цікавих способів використання мобільних телефонів учнів у навчальних цілях. Зашифровуючи завдання в такі коди, ви зможете додати ігровий елемент у навчання — для того, аби перейти до завдання, учням необхідно подолати певну перешкоду за допомогою власного пристрою.

 • Через природу до здоров’я. Чай пити — без хвороб жити. Інтегрований захід із хімії, біології та англійської мови. 9—11-ті класи

  20,00 грн.

  Тема. Через природу до здоров’я. Чай пити — без хвороб жити.
  Попри глобальне потепління, зими в Україні — холодні. Учні часто хворіють у таку погоду, тож, аби не пропускати заняття, їм треба зміцнювати імунітет. Цей інтегрований захід спрямовано не лише на поглиблення міждисциплінарних зв’язків, він також привчить учнів цінувати своє здоров’я та слідкувати за ним.

 • Жири, білки, вуглеводи. Їх біологічна роль. Інтегрований урок хімії, біології, англійської мови та кулінарії. 9-й клас

  20,00 грн.

  Тема. Жири, білки, вуглеводи. Їх біологічна роль.
  Інтегрований урок — чудовий засіб освіжити враження учнів та заохотити їх до навчання. Хтось є юним генієм у хімії, хтось добре комунікує з іноземцями, а хтось просто обожнює готувати зранку сніданки. Та коли в учнів немає інтересу до якогось предмета, найкращий спосіб захопити увагу учнів — через те, що вони полюбляють найбільше. Тож спробуємо вивчити нові слова, говорячи про хімію, і навчитися готувати за допомогою уроків біології.

 • Дослідження твердості питної води. Науково-дослідницький проєкт

  20,00 грн.

  Дослідження твердості питної води. Науково-дослідницький проєкт
  Вода, яку люди використовують для щоденного вживання, може мати різний хімічний склад. Проте саме високий рівень солей кальцію та магнію робить воду жорсткішою. Навіть після кипіння води на стінках чайника чи каструлі залишається осад і до організму потрапляють постійні сполуки кальцію та магнію. І хоча ці елементи дуже важливі для функціонування усіх живих організмів, їх надлишок та неорганічне походження впливають на живі створіння згубно. Представлений проєкт можна використати за основу для розробки аналогічного проєкту для своєї місцевості.

 • Звук. Характеристики звуку. Вплив звуку на живі організми. Бінарний урок фізики та біології. 9-й клас

  20,00 грн.

  Тема. Звук. Характеристики звуку. Вплив звуку на живі організми.
  Кожного дня ми чуємо мільйони звуків навколо себе. До деяких із них ми настільки звикли, що навіть не помічаємо, а деякі настільки інтенсивні, що виникає бажання затулити вуха. Подана розробка уроку допоможе учням ознайомитися з поняттям звуку та його впливом на людський організм.

 • Види теплообміну. Міждисциплінарний дослідницький проєкт. 8-й клас

  20,00 грн.

  Види теплообміну. Міждисциплінарний дослідницький проєкт
  Наразі широко обговорюють питання про створення умов для підвищення якості навчально-виховного процесу. Випускник сучасної школи повинен володіти практико-орієнтованими знаннями, необхідними для успішної інтеграції в соціум і адаптації в ньому. Для вирішення цього завдання необхідно відійти від класичного формування знань, умінь і навичок і перейти до ідеології розвитку, на основі особистісно-орієнтованої моделі освіти. Провідну роль повинні відігравати творчі методи навчання. В арсеналі інноваційних педагогічних засобів і методів особливе місце посідає дослідницька творча діяльність.

 • Око як оптична система. Зір і бачення. Вади зору та їхня корекція. Окуляри. Інтегрований урок фізики та біології. 9-й клас

  20,00 грн.

  Тема. Око як оптична система. Зір і бачення. Вади зору та їхня корекція. Окуляри.
  90% усієї інформації люди отримують через очі. На жаль, здорові очі та хороший зір трапляються не завжди. Велика кількість дітей страждає різними захворюваннями очей і порушеннями зору: короткозорістю, далекозорістю, астигматизмом і косоокістю. Із кожним роком кількість хворих дітей збільшується. Тому фахівці надають великого значення профілактиці та ранній діагностиці порушень зору. Але перш ніж говорити про захворювання очей, ознайомимося з будовою ока.

 • Ембріональний та постембріональний розвиток людини. Урок засвоєння нових знань з біології. 10-й клас

  20,00 грн.
  Тема. Ембріональний та постембріональний розвиток людини

  Дитина в батьків з’являється задовго до її фактичного дня народження, приблизно за 40 акушерських тижнів. Увесь цей час плід росте, розвивається в лоні матері. Завдяки запропонованому уроку учні отримають можливість з’ясувати особливості ембріонального та постембріонального розвитку людини та як протікає віковий розвиток.

 • За вертикаллю в стовпчик. Контроль навчальних досягнень за допомогою розгадування кросвордів. 8-й клас

  20,00 грн.
  За вертикаллю в стовпчик. Контроль навчальних досягнень за допомогою розгадування кросвордів

  Обов’язковим компонентом процесу навчання є контроль знань, тобто перевірка його результативності. Форми і методи контролю кожен учитель обирає самостійно. Розгадування кросвордів як метод контролю дає змогу залучити та об’єднати усіх учнів класу навколо вирішення спільних питань, узагальнити та систематизувати їхні знання. Така гра розвиває і тренує пам’ять, загострює настирливість, здатність логічно думати, аналізувати, порівнювати.

 • Процеси виділення в організмі людини. Терморегуляція. Тематичні перевірні завдання. 8-й клас

  20,00 грн.
  Процеси виділення в організмі людини. Терморегуляція. Тематичні перевірні завдання

  Процес виділення — один із головних у збереженні гомеостазу. Він забезпечує звільнення організму від непотрібних і шкідливих продуктів обміну, а також від чужорідних та отруйних речовин. Це алкоголь, наркотики, ліки, що надійшли ззовні, тощо. Тестові завдання з теми «Процеси виділення в організмі людини. Терморегуляція» на уроці біології допоможуть визначити рівень знань кожного учня.

 • Транспорт речовин в організмі людини. Тематичні перевірні завдання. 8-й клас

  20,00 грн.
  Транспорт речовин в організмі людини. Тематичні перевірні завдання

  Живлення, травлення й дихання забезпечують надходження в організм людини поживних речовин і кисню, що необхідні для його життєдіяльності. А доставку цих сполук до клітин забезпечують процеси транспорту речовин. Пропонуємо добірку тестів із теми «Транспорт речовин в організмі людини», що допоможуть як учителю, так і учню в підготовці до контрольної роботи, ДПА чи ЗНО. Це різноманітні тести з ви бором однієї відповіді, послідовності та відповідності в чотирьох можливих варіантах.