35265
dsg- (1)dsg- (2)dsg- (3)dsg-(4)dsg- (5)

Дитячий садок

42,87 грн.

Передплатний індекс – 35265

Передплата на ДП Преса

Періодичність виходу – 2 рази в місяць.

Обсяг номеру — до 52 сторінок.

Мінімальний термін передплати – 1 місяць.

Немає в наявності

Артикул: 35265 Категорія: Теґ:

Опис товару

Видання для прогресивних вихователів, сповнених наснаги. Це скринька актуальних, цікавих і натхненних матеріалів, джерело творчих ідей і нових знань. У кожному непарному номері — інтерв’ю з тими, хто щодня віддає своє серце дітям; досвід найкращих вихователів, майстер-класи для дошкільнят, цікаві приклади роботи педагога з батьками, матеріали для психодіагностики дітей. Також для вас дванадцятисторінкова вкладка «Логопедія», де представлені методичні рекомендації та заняття для дітей з порушеннями мовлення.

Анонси та новини видання

Пофантазуймо. Ігри для розвитку творчої уяви

Новаліс, німецький поет доби Романтизму, писав: «Якби ми володіли фантастикою, так, як ми володіємо логікою, то було б відкрито мистецтво вигадування». І то було б по-справжньому корисне мистецтво! Адже уява, як і логіка, неабияк допомагає і митцям, і науковцям, і всім, хто змінює світ на краще. Може, ми так і не доповнили логіку фантастикою, як мріяв поет, але вже маємо напохваті ігри, що допомагають розвинути творчу уяву.

Гра «Шукаю родичів»

Мета:  учити дітей класифікувати об’єкти на картині.

Дитині пропонують знайти «родича» об’єкта, тобто об’єкт, що належить до тієї самої категорії, наприклад:

а) природний світ (трава, небо, земля, ліс, собака, цуценята, береза, молоко);

б) рукотворний світ (буда, миска, огорожа, мотузка);

в) жива — нежива природа (каміння, ріка; рослина, тварина);

г) ціле — частина (собака — голова, хвіст, лапи, тулуб);

д) за місцем перебування (галявина — береза, ялина, кущі, трава);

е) за функціями (споруда — будинок, буда, огорожа; посуд — миска — глибока, мілка).

Гра «Шукаю друзів»

Мета: учити встановлювати емоційно-духовні зв’язки і взаємодію об’єктів на рівні «добре — погано»; учити дітей обґрунтовувати ці зв’язки.

Дітям пропонують об’єднати лініями розрізнені картинки, знайшовши і пояснивши зв’язок між ними. Гра схожа на попередню, але в цій грі поняття, які потрібно поєднати,  не мають обов’язково належати до однієї категорії. Можливий, наприклад, такий зв’язок: «ведмежа — сосна», «сосна — небо»… Пояснити цей зв’язок можна так: «Ведмежда вміє залазити на сосну, сосна тягнеться вгору, до неба».

Гра «Хто більше»

Мета: розвивати пам’ять, спостережливість, словниковий запас.

У грі перемагає той, хто назве більше предметів на небі, на землі, на носі, на даху тощо.

Гра «Хтось губить, хтось знаходить»

Мета: розвивати творчу уяву, здатність поєднувати властивості об’єктів, щоб створити новий.

Дітям пропонують назвати два об’єкти, а потім уявити та описати ситуацію, коли один об’єкт втрачає якусь властивість, віддаючи її іншому. Наприклад: «Корова рогата, а кошеня ні. Якби корова віддала свої роги кошеняті, то корова була б безрога, а кошеня рогате».

Гра «Іду, як...»

Мета: розвивати емпатію, здатність співчувати.

Ведучий повідомляє про стан персонажа. Наприклад, йому холодно, жарко, сумно, він мокрий, наляканий, щасливий. Дитина має пройти кімнатою так, наче вона на місці цього персонажа. Далі можна пропонувати неможливі варіанти: пройти, як людина, зроблена з піску, з каменю, з дерева, глини, трави, заліза.

Гра «Коло перевтілень»

Мета: розвивати пам’ять, увагу, уяву, акторські здібності, учити дивитися в очі один одному, співпереживати, емоційно відгукуватися на стан інших.

Ведучий або перший учасник у колі заявляє про себе, наприклад: «Іринка — ягідка». Друга дитина повинна повторити цю заяву й заявити щось про себе, наприклад: «Іринка — ягідка, Оля — яблучко». Третій учасник повторює слова двох попередніх дітей і додає свою назву. При цьому кожен учасник намагається підтримати товариша, показуючи йому жестами, мімікою свій образ. Перемагає той, хто зміг відтворити найдовший ряд слів.

Гра «Живі картинки»

Мета: розвивати просторову уяву, закріпити поняття «перед», «за», «праворуч», «ліворуч».

Діти роздивляються картинку, де зображено багато персонажів. Кожна дитина обирає собі роль одного з персонажів на картинці і має пояснити, де перебуває той персонаж. Наприклад: «лисичка праворуч від колобка, за зайчиком». Потім діти намагаються самі розташуватися так, як їхні персонажі на картинці. Вихователь допомагає дітям зайняти відповідні позиції, а потім фотографує їх. Світлину порівнюють із картинкою.

Гра «Сад скульптур»

Мета: спонукати до роботи в групі, учити домовлятися і взаємодіяти, розвивати просторову уяву, фантазію.

Діти мають завмерти в певних позах і зобразити скульптурну композицію з певним сюжетом. Сюжет може підказати вихователь. Діти працюють невеликим групами і можуть використовувати нескладний інвентар. Коли одна команда зображає скульптуру, інші намагаються вгадати, що зображено.

Гра «Балакуча картина»

Мета: учити уявляти можливі звуки, спонукати до фантазування, розвивати емпатію.

Дітям показують картину і пропонують уявити, що б могли сказати одне одному живі та неживі об’єкти, зображені на картині.

Гра «Я відчуваю запах»

Мета: учити уявляти та описувати можливі запахи й передавати свої відчуття в оповіданні, фантазувати на основі передбачуваного сприйняття запахів.

Дітям пропонують уявити запахи, які могли відчути персонажі оповідання чи казки в різних ситуаціях, або запахи предметів, зображених на картині, фото тощо. Другий етап гри — скласти оповідання на основі емоцій чи асоціацій, що виникли від певного аромату.

Гра «Торкнися слова»

Мета: розвивати дотикову пам’ять, уяву, мовлення.

Вихователь називає різні об’єкти або показує їх зображення. Дітям потрібно уявити і описати, які ці об’єкти на дотик.

Гра «Торкнися і розкажи»

Мета: розвивати асоціативне мислення, мовлення, уяву, дотикову пам’ять.

Для гри знадобиться 5—10 дощечок, вкритих різними матеріалами (хутром, оксамитом, сірниками, краплями розплавленого воску, наждаком, вельветом, целофаном тощо). Дощечки розкладають у довільному порядку. Дитина торкається дощечок по черзі, уявляє, на що схоже тактильне відчуття, описує свої відчуття і на їх основі будує оповідь.

Гра «Уяви смак»

Мета: учити розподіляти об’єкти на їстівні й неїстівні, закріпити знання про харчування тварин, учити описувати смак словами, розвивати мовлення, уяву, смакову пам’ять.

Вихователь пропонує дитині предметні картинки із зображенням різних персонажів, людей, тварин, а також картинки з їстівними та неїстівними предметами. Дитина розповідає, що із зображеного на картинках могли б з’їсти персонажі і які саме, а також уявляє та описує смак того, що на її думку міг би хтось з’їсти.

Гра «Добери за кольорами»

Мета: тренувати вміння дітей порівнювати об’єкти за кольорами й учити знаходити яскраво виражене колірне рішення в будь-яких знайомих дітям об’єктах, знаходити певні кольори в предметах навколишнього світу, розвивати спостережливість, зорову пам’ять.

Під час прогулянки або поїздки дитині дають іграшку або інший предмет певного кольору. Дитина має відшукати в навколишньому середовищі та назвати предмети такого самого кольору.

Гра «Добери за формою»

Мета: учити порівнювати предмети за формою, знаходити цю форму в предметах навколишнього світу.

Дитині пропонують знайти в кімнаті або на вулиці якнайбільше предметів певної форми. Середовище для пошуку може бути й уявним. Наприклад, вихователь пропонує дитині уявити звичайну кухню та згадати круглі предмети, які там є.

Гра «Добери за матеріалом»

Мета: тренувати дітей порівнювати предмети за матеріалом, з якого вони виготовлені,  учити знаходити заданий матеріал у предметах навколишнього світу.

Гра схожа на дві попередні. Дитині пропонують показати або згадати предмети, що зроблені з дерева, металу тощо.

Світлана КОЗАК, вихователь-методист ЗДО ясла-садок № 5

комбінованого типу (для дітей з вадами зору) «Золота рибка»,

м. Первомайськ, Миколаївська обл.

Читайте також у газеті "Дитячий садок" №17:

Фестиваль городній. Cвято для дітей старшого дошкільного віку

Осіння казка. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

Ковдри для звірят. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

Подорож до лісу. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

Мішок яблук. Драматизація казки за участю батьків

Осіння мандрівка. Заняття з фізкультури для дітей старшого дошкільного віку

Пофантазуймо. Ігри для розвитку творчої уяви

Кінетичний пісок. Універсальна іграшка

Google поспішає на допомогу. 17 сервісів для вихователя-методиста

У квіткових фей. Заняття для дітей старшої групи компенсуючого типу

Сонечко ласкаве. Підгрупове заняття для дітей із заїканням

Хто в морі живе. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Морська гладінь — ніби рухливе дзеркало. Незмінна й неосяжна, вона тягнеться в усі боки. Красиво й… одноманітно. Зате під лискучою гладінню, під важкими бурунами — цілий світ, ширший за наш, суходільний. Там вирує життя, там живуть створіння, загадкові й химерні, ніби прибульці з інших планет.

Мета: формувати уявлення дітей про море; ознайомити з рослинним і тваринним світом моря та використанням морських ресурсів людиною; учити економно використовувати та примножувати природні багатства; удосконалювати навички малювання нетрадиційними техніками; створити умови для найбільш повного й вільного розкриття творчих здібностей засобами нетрадиційного малювання; розвивати мислення, пам’ять, уяву, дрібну моторику рук; виховувати бережливе ставлення до води та водойм.

Попередня робота: малювання морського дна, вивчення нетрадиційних технік малювання.

Матеріал: ноутбук, екран, проектор, запис шуму моря, слайди, глобус, кольорові аркуші паперу, гуаш, акварель, вода, пензлі, трубочки, ватні палички, серветки, вологі серветки, аркуш паперу із зображенням води.

Перебіг заняття I. Організаційний етап (Діти заходять до групової кімнати, вітаються) II. Основна частина Емоційне налаштування на заняття Вихователь. Ми з вами нині вирушимо в казкову подорож, а в цій подорожі нам потрібен чудовий настрій. Спіймаємо в долоньки свою усмішку й відправмо її одне одному. Разом із усмішкою подаруймо всім гарний настрій та сонячні промінчики. — А зараз ми вирушимо в подорож нашою планетою в одне цікаве місце. — Як називається наша планета? — На що багата наша Земля?

Робота із загадками Між берегів текла-текла, Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка).

Стоїть корито, повне води налито. (Озеро, ставок).

Не скляне воно, не з металу, а прислухатись — дзвенить. (Джерело).

Поле синє, Вівці білі На полі пасуться, До берега несуться. (Море).

Бесіда «Морські спогади» Вихователь. Хто з вас був на морі? — Що ви там робили? — Які емоції виникають у вас, коли згадуєте про море? — Які моря є на території України?

Розповідь вихователя «Що таке море?» (Розповідь супроводжується демонструванням слайдів. Слайд 1 — Зображення моря. Чути шум моря).

Вихователь. Море — це частина океану, яка заходить у суходіл. На мапі моря позначають синім кольором (демонстрування зображення на глобусі). Моря є окраїнні та внутрішні. Моря, які є на території України, внутрішні, бо вони з усіх боків оточені суходолом. Море завжди з’єднане з океаном за допомогою проток. Якщо немає виходу в океан — це озеро, а якщо є — це море. — Яка вода в морі на смак? — Чому не видно солі в морській воді? — Хто здогадався, куди ми з вами потрапимо? (На море). — А яка казкова країна там є?

Релаксація «Морські хвилі» (Слайд 2. Зображення спокійного моря). Вихователь. Зараз ляжемо на теплі хвилі, заплющимо очі та відчуємо, як вони торкаються нашого тіла, як вони гойдають нас. Поплескайтеся у воді. Переверніться на спину, відчуйте лагідні промінці сонця на своєму обличчі. Послухайте звуки моря. Що ви чуєте? Розплющте очі.

Бесіда «Яке море?» Вихователь. Ми з вами на порозі підводного царства. — Море може мати настрій? — Що може впливати на його характер? — Яким ми бачимо море? (Тепле, спокійне, лагідне). — Чи завжди воно таке? (Слайд 3. Зображення шторму на морі).

— Яким буває море, коли здіймається сильний вітер? — Яке море вам подобається більше? — Яким кольором можна зобразити море?

(Слайд 4. Захід сонця на морі). — Яким буває море, коли на нього падає проміння сонця? — Як називається явище, коли сонце лягає спати? (Захід сонця). — Як називається явище, коли море хвилюється, неспокійне? (Шторм).

Психогімнастика «Заспокоймо шторм» Вихователь. Подивіться, море стало неспокійним, хвилі гойдаються дедалі сильніше. Мабуть, це шторм. Дуже неприємно й страшно перебувати під час шторму в морі. Проженімо страх. Візьміть кольорові аркуші паперу, порвіть їх на маленькі клаптики, нарвіть значну купу, а тепер кидайте папірці догори. — Чи відчуваєте ви, як страх тікає від вас?

Дидактична гра «Хто це?» (Слайд 5. Зображення спокійного морського пейзажу). Вихователь. Море заспокоїлося. Щоб спуститися в підводне царство, станьмо колом, заплющмо очі та скажімо чарівні слова: Місяць з Сонцем зустрічається, Чарівна казка починається. (Слайд 6. Зображення підводного ландшафту). Розплющте очі, подивіться, ми з вами в підводному царстві. Навколо блакитне марево, а ми бачимо різних мешканців підводного царства — Хто це? Погляньте, як рухається краб, покажіть, як він пересувається? — А хто це? Так, це медуза, покажіть, як вони граються (стрибки на двох ногах вгору). — А це хто? Риба-їжак відчула нашу присутність і стала як кулька (імітування). — Ось зграйка рибок. Покажіть, як вони плавають.

Бесіда «Море в небезпеці» Вихователь. У морі значна кількість мешканців. — Яке значення мають моря в житті людини? — Що вони дають людям? — Але моря зараз у небезпеці — люди дуже їх забруднили. Часто трапляються аварії — у моря виливається нафта. Заводи та фабрики скидають у моря бруд, люди викидають сміття. І морські мешканці погано почуваються й дуже часто від цього гинуть.

Підготовка до малювання Вихователь. Ми з вами дуже багато всього побачили під час нашої подорожі. Чи хотілося б вам намалювати малюнок як згадку про нашу чарівну подорож? — Кого саме ми можемо зобразити? (Медузу, рибок, водорості, корали). — Допоможуть вам у роботі чарівні трубочки. Як ви вважаєте, що саме можна намалювати за допомогою трубочки? (Коралові рифи, водорості). — Як саме? — Яким способом можна намалювати медузу? Рибку? Що можна намалювати ватними паличками? — Для чого може знадобитися зім’ятий папір? (Демонстрування прийомів малювання). — На минулому занятті ми з вами малювали підводне царство, але без його мешканців. — Яким способом ми це робили? (Малювання по вологому, розмивка). — Зараз нехай кожен з вас відшукає власну роботу та заселить водойму тими мешканцями, які вам сподобалися найбільше.

Самостійна робота дітей (Діти під спокійну музику домальовують на власних малюнках морських мешканців).

III. Підбиття підсумків Вихователь. Нам час повертатися з казки. Станьмо колом, заплющмо очі та скажімо чарівні слова: Місяць з Сонцем зустрічається, Казка з нами вже прощається. — Чи сподобалася вам подорож? — Що найбільше запам’яталося? — Які техніки малювання ви використовували? — Чому не можна забруднювати водойми? — Що можуть зробити у справі охорони водойми і бережного ставлення до води діти?

Наталія КУЛІКОВА, вихователь ЗДО (ясла-садок) № 8 «Космічний», м. Суми

газета "Дитячий садок", № 12 червень 2018

Сонце доброти. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Чарівний і дивовижний, веселий і життєствердний світ казок входить у душу кожної людини з дитинства, засіваючи її першими зернами добра, краси й справедливості. Саме за допомогою казки малюку найлегше пояснити, що таке добро і зло.

Мета: учити дітей робити компліменти, розмовляти тактовно, вільно, переказувати й придумувати кінцівку оповідання, аналізувати поведінку товаришів, знаходити правильну лінію поведінки, формувати в дітей уявлення про доброту та чуйність; підвести до усвідомлення того, що людина завжди повинна робити добро, розвивати зв’язне мовлення, уміння правильно висловлювати свої думки, вправляти у виразному читанні віршів, прислів’їв, закріпити вміння добирати протилежні за змістом слова, рахунок до 6, виразно декламувати вірші; продовжити вчити дітей тонувати аркуш паперу прямими рухами руки; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного; розвивати інтерес до театралізованої діяльності.

Попередня робота: бесіди на моральну тематику, розучування віршів, прислів’їв та приказок про добро, розв’язування життєвих ситуацій.

Матеріал: іграшки для лялькового театру, обладнання для малювання, серце з картону, ілюстрації з емоціями.

Перебіг заняття

І. Організаційний момент

Діти заводять до групової кімнати, вітаються.

ІІ. Основна частина

Психогімнастика

(Лунає спокійна музика)

Вихователь. Заплющте очі, уявіть, що над нами літає Фея добра. Вона вчить нас бачити прекрасне у кожному з нас: риси обличчя, характеру, одяг, волосся і дарує нам подарунок: своє ніжне, добре серце. Відкрийте оченята.

— Що це у мене? (Серце)

— Яке воно? (Червоне, велике, красиве)

Дидактична гра «Скажи комплімент»

(Діти, передаючи одне одному серце, кажуть добрі, лагідні слова — компліменти)

Сюрпризний момент

(Чути стукіт)

Вихователь. Хто це до нас прийшов?

(З’являється гном із кошиком)

Розгадування загадок

Гном. Добрий день, мої малята!

Хочу з вами я пограти.

Вам загадки загадати.

Я завжди його боюсь

Він такий кошлатий,

Він малину їсть мою

Великою лапою. (Ведмідь)

Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа —

В них таке смачненьке м’ясо,

Вовку-брату я сестриця,

А зовуть мене… (Лисиця)

Сірий, зубастий,

Хоче вівцю вкрасти. (Вовк)

Довгі ноги,

Скік та скік.

Ми погнались,

Він утік. (Заєць)

Вихователь. Дякуємо, гномику, за загадки.

— Діти, як ви думаєте, чи задоволений гномик? Чому?

— Прислухайтеся, діти, хтось плаче.

Проблемна ситуація

(З’являється Сорока (лялька))

Сорока. Ой біда, біда, біда — відірвали мені хвоста!

Вихователь. Діти, хто це?

— А може це ворона?

— Чим відрізняється сорока від ворони?

— Хто ж тобі, Сороко, хвостик відірвав?

Сорока. Білка!

(З’являється Білка)

Білка. Так їй і треба! Нехай не ображає моїх білченят!

Робота з казкою

Вихователь. Щоб зрозуміти, хто з них правий, послухайте казочку Василя Сухомлинського «Допитлива Сорока».

(Вихователь пропонує дітям придумати кінець казки, де Сорока та Білка залишаться друзями)

Створення ігрової ситуації

Вихователь. Діти, чи зможе пташка літати без хвоста? Чому?

— Як же нам допомогти Сороці?

Гном. Я знаю, як їй допомогти. Білка відірвала хвоста та й кинула на землю, а я зібрав пір’їнки та й поклав до свого кошика.

Вихователь. І справді, у кошику лежать пір’їнки, але Сорока зможе їх отримати лише тоді, коли ми виконаємо завдання, які до них прив’язані.

Завдання 1

Вихователь. Прочитайте вірші про добрі справи. (додаток 1)

Завдання 2

Вихователь. Назвіть прислів’я та приказки про добро.

Людина в світ приходить для добра.

Добре сонечко як сонечко у небі

Людину прикрашають добрі справи.

Добре роби, добре буде і тобі.

Не одежа красить людину, а добрі діла.

Завдання 3

(Діти стають колом. Вихователь, кидаючи м’яч дитині, говорить слово, а дитина, повертаючи м’яч, називає протилежне слово. Наприклад: злий-добрий, веселий-сумний, плакати-сміятись…)

Завдання 4

(Діти розглядають ілюстрації (додаток 2). Вихователь пропонує назвати стан і пояснити можливу причину)

Завдання 5

(Діти змагаються, намагаючись назвати найбільше ввічливих слів)

Завдання 6

(Діти розмірковують на тему «Чи бувають сумними пташки?»)

Рахунок

Вихователь. Усі завдання ми виконали і даруємо Сороці хвіст. Чи зраділа вона? Чому?

— Як ви думаєєте, чи досить пір’їнок? Давайте порахуємо.

Сорока. Дякую вам, діти, ви мене врятували. Тепер я зможу літати і більше нікого не буду ображати. До побачення!

Білка. Дякую, діти, що ви нас помирили. До побачення.

Вихователь. Діти, як ви думаєте, куди полетіла Сорока?

— Це яка пташка? Зимуюча чи перелітна?

— Як зимує білка?

Гном. Я дізнався багато нового, але ще хочу навчитись танцювати. Навчить, будь ласка, мене.

Хвилинка танцювальної терапії

(Звучить сучасна ритмічна музика. Усі танцюють)

Гном. Дякую, малята, за ваші добрі справи, гарні знання, усміхнені обличчя. До зустрічі! 

III. Підбиття підсумків

Вихователь. Діти, хто у нас був у гостях?

— Хто більше сподобався? Чому?

Ще Фея Добра вам зробила сюрприз. На столах лежать аркуші паперу. Візьміть губку та пофарбуйте їх. Що ви побачили?

(На аркушах намальовані воском серденька з усмішкою)

Вихователь. Фея Добра подарувала вам усмішки за ваші відповіді, добрі справи. Частіше усміхайтесь, будьте доброзичливі, не залишайте товариша у біді.

Ірина МІЩЕНКО, вихователька-методистка ДНЗ № 1 «Ромашка», м. Середина-Буда, Сумська обл.

газета "Дитячий садок", №8 квітень 2018

ДОМАШНІ ПОМІЧНИКИ. Заняття з ознайомлення із соціумом для дітей середнього дошкільного віку

«Дитина пізнає світ» — кажемо ми. Але той світ, який дитина пізнає безпосередньо, — очима, вухами, носом, шкірою, — спершу виявляється зовсім невеличким. Центр цього дитячого всесвіту — це батьківська оселя. А в сучасній оселі стільки дивовижного, незвіданого й навіть небезпечного! От хоча б наші помічники: пилосос, пральна машина, електрична пічка. Щоб жити з ними в ладу, треба до них ретельно придивитися, познайомитися, подружитися з ними.

Мета: учити дітей називати й розрізняти за певними ознаками побутових приладів; збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей; дати знання про небезпеку від електроприладів, ознайомити з правилами та заборонами щодо їх застосування; закріпити в активному словнику слова — назви побутових приладів, підтримувати добрий настрій, позитивне ставлення до занять.

Попередня робота: бесіда з дітьми за тематичними картинками (побутові прилади), дидактичні ігри: «Домашні помічники», «Облаштуємо  будівлю», сюжетнорольова гра «Родина».

Обладнання: маленькі люстерка (на кожну дитину), сюжетні картинки, на яких зображені праска, пилосос, телефон, телевізор, холодильник.

Перебіг заняття

І. Підготовча частина

Гра «Дзеркало» (психогімнастика)

Вихователь. Друзі, хто розповість, навіщо нам потрібно дзеркало? А ще дзеркало нам потрібне для того, щоб ми побачили свою усмішку.

Підійдіть до дзеркала. Знайдіть у ньому свою усмішку. Розгляньте її. Скажіть на що схожа усмішка?

ІІ. Основна частина

Мотивація діяльності

Вихователь. Діти, минулого заняття ми побували в новому будинку, де мешкають Оленка та Тарасик зі своєю сім’єю, й побачили, як вони там облаштувалися, які меблі придбали. Але є ще предмети, які потрібні в кожній сучасній квартирі. Спробуйте відгадати загадки, і ви самі дізнаєтеся, які це предмети.

Де кого нагородили,

Де супутник запустили.

Фільми, казочки, новини

Він транслює щохвилини.

(Телевізор)

Походжав, походжав

В морі диво-пароплав.

Як зупиниш — горе,

Зробить дірку в морі.

(Праска)

Усе сміття попідбирає

І пилинки позбирає

Наш надійний помічник,

Працьовитий робітник.

(Пилосос)

Вихователь. Усі ці предмети потрібні нам у побуті, тобто в нашому домі. Ці прилади називають технікою, тобто — побутова техніка. Щоб техніка працювала, її треба вмикати в електромережу. Дротами біжить струм, який і вмикає побутову техніку.

Фізкультхвилинка «Електричній струм»

(Діти стають ланцюжком, по черзі сідають навпочіпки. Остання дитина — лампочка (піднімає руки догори)

А тепер подумаймо, електричний струм нам друг чи ворог?

  • Як потрібно ставитися до побутових приладів?
  • Чи можна дітям самостійно користуватися електротехнікою?

Вихователь. Діти, не можна засовувати в електричну розетку сторонні предмети, особливо металеві. Чому? Струм, як по містку, перейде на людину й може зашкодити здоров’ю.

  • Не можна торкатися руками оголених дротів. По оголеному дроту проходить струм, удар якого може бути смертельний.
  • Не можна торкатися ввімкнених приладів голими руками. Інакше можна отримати удар струмом.
  • Не можна залишати ввімкнені електроприлади без нагляду. Чому? Це може спричинити пожежу.

III. Підбиття підсумків

Діти за допомогою вихователя роблять висновок, що електричні побутові прилади є нашими помічниками, але в разі необережного поводження з ними можуть бути небезпечними для життя та здоров’я людини.

Оксана ГОНЧАРОВА, вихователька Петрівського ДНЗ № 1,

Іванівський район, Одеська обл.

газета "Дитячий садок", №7 квітень 2018

 


пізнаємо світ

Подорож їжачка Заняття для дітей раннього віку

4


основи грамоти

Шукаючи Фіксиків Підсумкове заняття з навчання грамоти для старшого дошкільного віку

7


Англійська в ЗДО

Parts of the body Заняття гуртка з англійської мови для дітей старшого дошкільного віку

9

Clothes Заняття гуртка з англійської мови для дітей старшого дошкільного віку

16


ми — українці

Іграшки із сивої давнини Заняття для дітей старшого дошкільного віку

19


у світі прекрасного

Кущ калини Інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку

22


валеологія

Здорова їжа Інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку

24

Хто здоровий — не сумує Спортивне свято для дітей старшого дошкільного віку

27


школа безпеки

Як зіницю ока Матеріали для роботи з батьками щодо протипожежної безпеки

31


батьківська вітальня

Дитячі вікові кризи Як розпізнати та чим зарадити?

33


літературна сторінка

Плаксиве зайченя Музична казка

35

Лісові вісті Дитячі вірші про тварин

38


Вкладка «Логопедія»

Усе живе весні радіє Заняття для дітей старшої логопедичної групи

2

У пошуках Капітошки Заняття для середньої логопедичної групи

6

Дивний магніт 

Заняття з пошуково-дослідницької діяльності

Майбутні архітектори 

Заняття для дітей старшого дошкільного віку з порушенням зору


Природа навколо

Урятуй Землю — урятуй майбутнє Заняття для дітей старшого дошкільного віку

4

Без шкоди до природи Заняття для дітей старшого дошкільного віку

10

Збережімо красу Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

14

Три бажання Золотої Рибки Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

17

Уроки турботи Заняття для дітей середнього дошкільного віку

20


Пізнаємо світ

Як Карлсон меблі купував Заняття для середнього дошкільного віку

23


Моральне виховання

Сонце доброти Заняття для дітей старшого дошкільного віку

29


Розвиваємо логіку

У гостях у Королеви Квітів Заняття для дітей старшого дошкільного віку

32


Основи грамоти

Літо-літечко квітує Заняття для дітей старшого дошкільного віку

35


Розвиваємо мовлення

Котик Надзвичайкин Заняття для дітей середнього дошкільного віку

38


У сімейному колі

Родинне сонцеколо Вечір відпочинку для батьків дітей третього року життя

42


Дужі та вправні

Якщо весело тобі Спортивне свято для дітей старших груп

45

Як зіницю ока.

Матеріали для роботи з батьками щодо протипожежної безпеки

Лісові вісті.

Дитячі вірші про тварин

 

ПРИГОДИ ПИСАНКИ. Сценарій свята

Як тільки не прикрашають на Великдень яйця в Україні! На різноманітні техніки «натякають» самі вже назви виробів, зокрема крашанки, мальованки, крапанки, дряпанки та шкрябанки. Одним із найновіших різновидів Великоднього яйця є клеянка. У монастирях здавна прикрашали яйця бісером, їх називали бісерками. Десь навіть навчилися вишивати на шкаралупі! Однак серед таких різновидів писанка залишається найвідомішою.

Перебіг заходу

(Лунає пісня «Малювали писанку».)

Ведуча. Уже поле й гай прокинулись від сну,

Лелека бродить по зеленім лузі.

Ми зустрічаємо красунечку-весну,

А з нею й свят багато, любі друзі!

Дитина 1. Весною в Україні одне за одним свято,

Найбільше з них — Великдень —ми раді святкувати!

(Лунає пісня «Дзвонять дзвони».)

Ведуча. Діти, навесні святкуємо одне з найвеличніших християнських свят — це Великдень. Великодній день — святий день. У цей день воскрес Син Божий — Ісус Христос, власним життям заплативши за гріхи роду людського.

Дитина 2. Великий день! Великий день!

Ясний Великдень на Землі!

Багато радості й пісень

Приніс нам янгол на крилі...

Веснянку діти хороводять:

— Христос воскрес! Христос воскрес!

Сьогодні й сонце не заходить, а сяє й сяє із небес!

Пісня «Сонечко»

Вийшло сонце над гороньку разом з білим днем,

Розчісує голівоньку новим гребінцем. (2 рази.)

Срібний промінь уплітає у стрічку з імли,

Срібні іскри розсипає по усій землі. (2 рази.)

 

Ведуча. У хліву десь курка квокче,

Ніби щось сказати хоче.

Хто вже нашорошив вуха,

Зараз казочку послуха.

Розповім я вам сьогодні

Про пригоди писанки Великодньої!

Жили собі дід і баба. Була у них курочка Ряба. Баба з дідом свою курочку любили, відбірним зерном годували, чистою водою з криниці напували. Але чомусь вона ніколи не несла яєць. Та напередодні Великодня сталося диво: знесла курочка своє перше яєчко.

Баба. Діду, дивися, що я знайшла:

Наша курочка Ряба яйце знесла!

Дід. А яке ж воно гарне та велике!

Баба (б’є яйце). Розбивайсь, яйце, будь ласка!

Я спечу із тебе паску,

Ще й з родзинками, з медком,

Буде паска з молоком!

Дід. Оце так баба дожилася, уже яйця розбити не може! Ану, дай-но його мені! (Б’є, б’є, та не розбиває.) Бабо, оце так диво! Це не просте яйце, а золоте!

Баба. Золоте, справді? Покладу його на поличку та будемо ним милуватися. А на Великдень ми його Катрусі, онучці нашій улюбленій подаруємо!

Ведуча. Поклала баба золоте яєчко на поличку,

Аж раптом по поличці пробігла мишка,

Хвостиком своїм, як шило,

Вона яєчко зачепила,

Яєчко швидко покотилося,

З полички впало та розбилося.

Дід. Ох, яєчко покотилося,

Покотилося та розбилося.

Баба. Ой, горе нам, горе. Що ця довгохвоста мишка наробила?

Курочка. Заспокойся, діду! Не плач, бабо!

Я знесу ще багато вам яєць до свята!

А ви ці яйця пофарбуєте

Та на Великдень дітям подаруєте!

 

Пісня курочки

Ко-ко-ко! Куд-кудах!

Знесла яйце, як кулак. (2 рази.)

Цілу купу поскладала,

А ще більше планувала.

Ко-ко-ко! Куд-кудах!

Всі великі, мов кулак. (2 рази.)

 

Ведуча. Радіє дід, радіє й баба!

Яєць багато знесла Ряба!

Дід яйця в кошик поскладав,

Та й у діток запитав.

Дід. А чи знаєте ви, діточки, що яєчко Великоднє — не просте?

Баба. Якщо фарби й пензлі взяти та яйце розмалювати так, щоб усе було розписано, то воно називатиметься писанкою! Адже на Великоднє свято люди дарують одне одному писанки. Оздоблене узором яйце символізує пробудження природи, зародження нового життя!

 

Пісня крашанок

Червона крашанка. В буряках мене купали,

На червоне змалювали.

Зелена крашанка. У траві мене варили,

На зелене запросили.

Жовта крашанка. Мене вбрали у лушпину,

В цибулеву свитину!

Коричнева крашанка. У шкірці яблука мочили,

Це надало мені сили.

Біла писанка. Я біленькою зосталась,

Тільки в квіточки убралась.

 

Баба. Вже Великдень недалечко!

Ось тобі яєчко.

Його ти розмалюй

І мамі подаруй!

Дитина 1. В хаті на осонні

Сяду на ослоні,

Сяду я скраєчку —

Розпишу яєчко.

Дитина 2. Нумо, пензлику, танцюй,

Гарно писанку малюй.

Буде небо, і земля,

І ставочок, і поля.

Дитина 3. Сильний і міцний дубок,

А на ньому — яструбок.

Буде в мене писанка,

Про Вкраїну пісенька.

Ведуча. А тепер разом розмалюємо писанку.

(Діти по черзі розмальовують аквареллю чималу писанку, зроблену з картону й одягнену на дитину.

Лунає пісня «На Великдень у писанки іменини».)

Ведуча. Яка гарна писаночка вийшла! Заспіваймо про неї пісню!

 

Пісня «Гарна писанка у мене!»

(Писанка кружляє, танцює.)

Гарна писанка у мене!

Мабуть, кращої й нема!

Мама тільки помагала,

Малювала ж я сама.

Змалювала дрібно квіти,

Вісім хрестиків малих

І дрібнюсіньку ялинку,

Й поясочок поміж них...

 

Приспів:

На Великдень писанку розмалюю,

Маму з татом, бабу з дідом поцілую. (2 рази.)

 

Хоч не зразу змалювала,

Зіпсувала п’ять яєць —

Та як шосте закінчила,

Тато мовив: «Молодець!».

Я ту писанку для себе,

Для зразочка залишу,

А для мами і для тата

Дві ще кращих напишу.

Приспів

 

Дід. Напередодні свята до нас із бабою наша внучка Катруся завітала.

Баба. А я їй найкращу писанку подарувала!

Катруся. Дякую, бабусю! Я писанку до паски в кошик покладу, та з мамою і з татом до церкви піду!

Дитина 4. Пасочки духмяні, крашанки червоні… Сонечко весняне, немов цвіт півоній.

Свято Воскресіння милістю зігріте,

І йому радіють і дорослі, й діти.

Дитина 1. Христос воскрес! Радієм нині.

Бог дав щастя всій родині,

Бог дав радість нам з небес!

Христос воскрес!

Усі разом. Воістину воскрес!

Ведуча. А після Служби Божої діти зібралися біля церкви та христосались і брали участь у Великодніх іграх.

Дитина 2. Гаївки, співаночки

Злинуть до небес,

І будуть вітаннячка —

Вже Христос воскрес!

Дитина 3. Нумо в коло всі ставайте,

Гру веселу починайте!

Гра з писанками

(Усім потрібно стати колом. Кожен тримає в руці писанку. За допомогою лічилки обирають дитину, яка розпочинає гру.)

Дитина 4. У нас багато діточок

На святі Великоднім.

Всі наробили писанок,

Щоб битись одне з одним!

Тож досить всім на це чекати,

Ти будеш першим бій тримати.

(Одна дитина виходить у центр.)

Ти будеш першим ударяти!

(Друга дитина виходить до першої.

Вона ходить усередині кола й стукає своєю писанкою по писанках інших гравців.)

Ведуча. Стали діти у кільце,

В кожного в руці яйце.

Каті випало на славу

Розпочати цю забаву.

Дуже милу, престару

Великодню гарну гру.

Ходить дівчинка кільцем

І постукує яйцем.

Що не стукне — «Трісь» та «Ай!»

А в самої ціле — й край.

Бач, яке воно міцне!

Катя далі радо йде,

«Трісь» та «Трісь»!

Аж раптом: «Хрусь!».

Гру продовжує Катруся.

Катруся. Писанка моя міцна, та й у грі перемогла! Поставлю я кошик із писанкою на травичку, а сама піду гратися й веснянок співати.

Гра «Музична писанка»

(Лунає пісня «Котилася писанка».)

Гравці стають у коло і під супроводом мелодії передають із рук у руки писанки. Мелодія раптово припиняється, і той гравець, який не встиг передати писанку наступному, танцює, співає або розповідає вірш.

 

Ведуча. Після ігор підійшла Катруся до свого кошика на писаночку подивитися, а писанки-то в кошику немає!

Катруся. Ой, а де ж це моя писанка поділася?

Ведуча. А писаночка, як тільки відчула, що ніхто на неї не дивиться, та й вистрибнула з кошика та покотилася по м’якій зеленій травичці церковним подвір’ям, через ворота, через доріжку та й у садок. А в садочку курчатко гуляло маленьке, побачило писанку гарненьку, та й питає.

Курчатко. Хто ти, така гарна та розписана?

Писанка. Я красуня — Великодня писанка! А ти хто, таке мале та неповоротке?

Курчатко. Я курчатко жовтеньке! Давай дружити!

Писанка. Не хочу!

(Співає пісню «Я красуня-писанка Великодня».)

Я красуня-писанка Великодня!

Посвятили в церкві мене сьогодні,

Тож від мене ти тікай,

І мене ти не чіпай, не чіпай!

Ведуча. Зажурилося курчатко жовтеньке, аж слізки крильцями з оченяток витирати стало, та й побрело додому. А писаночка далі покотилася, вже й на лужку опинилася. А там паслося маленьке ягнятко, побачило писанку гарненьку, та й питає.

Ягнятко. Хто ти, така гарна та розписана?

Писанка. Я красуня — Великодня писанка! А ти хто, таке мале, вухате та кострубате?

Ягнятко. Я ягнятко невеличке, свіжу скубаю травичку! Давай дружити!

Писанка. Не хочу!

(Співає пісню «Я красуня-писанка Великодня».)

Ведуча. Похнюпилося ягнятко, а слізоньки з очей: крап-крап… Уже й травичка свіжа не смакує, стоїть собі маленьке, сумує... А писаночка далі котилася, ось уже й до лісу докотилася. А в лісі по травичці зайченя стрибає, побачило писанку, та й питає.

Зайчик. Хто ти, така гарна та розписана?

Писанка. Я красуня — Великодня писанка! А ти хто, такий сірий та вухатий?

Зайчик. Я зайчик-побігайчик! Давай дружити!

Писанка. Не хочу!

(Співає пісню «Я красуня-писанка Великодня».)

Ведуча. Зажурився зайчик, розвісив свої довгі вушка, та й пострибав своєю дорогою. А писаночка котилася та й котилася далі лісом. А навколо аж квіти весняні дивом дивувалися, звірі, пташки й комашки нею милувалися. А писанка щораз то більше на гордощах «надувається», кругом роздивляється, та й собі думає, що другої такої красуні на всьому світі немає. Аж ось докотилася наша писанка до річки, та вирішила на себе (красуню) у водичку подивитися. Та так милувалася-крутилася, що у воду звалилася. А вилізти — ніяк! Бачить писанка, що самій їй з води не вибратися, стала вона гірко плакати та на допомогу кликати.

Писанка. Ой бідна я, бідненька, ніхто мене не чує, ніхто не порятує!

Ведуча. Так би й пропала писаночка. Але прийшов зайчик до річки попити водички, та побачив писаночку. Покликав зайчик-побігайчик ягнятко, а ягнятко покликало курчатко. Стали вони разом гукати, може хто прийде писанку визволяти.

(Діти допомагають тваринам голосно кричати («Пі-пі-пі!», «Бе-бе!») та плескають у долоні.)

Катруся. Ой, хто ж це так голосно кричить біля річки? Піду подивлюся!

Та це ж моя писаночка! Як же вона тут опинилася?

Ведуча. Подала Катруся писанці руку, витягла її з води. Та стала на радощах свою писанку обіймати та запрошувати всіх «Каблучок» танцювати!

 

Пісня-танок «Веселий каблучок»

Ми за руки всі взялись,

Колом весело пройшлись,

А веселий каблучок

Все танцює «чок» та «чок»!

Ось і пальчики у нас

Танцювати хочуть враз,

А веселий каблучок

Все танцює «чок» та «чок»!

Вже стомились танцювати,

Будемо ми присідати,

А веселий каблучок

Все танцює «чок» та «чок»!

Відпочили і встаємо,

Танцювати знову йдемо,

А веселий каблучок

Все танцює «чок» та «чок»!

Всі ми гарно танцювали,

Грали в ігри та співали,

А тепер ми з бабою запрошуємо всіх до нашої хати Великдень святкувати!

Баба. Сир, масло і паску додому несем,

Куштуйте, будь ласка, свячене усе!

 

Діти по черзі. «Христос воскрес!» — шепочуть квіти,

Несеться шелест їх по лузі.

«Христос воскрес!» — вкраїнські діти,

Радійте всі — Ви наші друзі!

«Христос воскрес!» — щебече дивно

Мала пташина у гніздечку.

«Христос воскрес!» — моя родино,

Моя хатино, мій садочку.

«Христос воскрес!» — Дніпро клекоче

Й несе цю вість у Чорне море.

Вкраїно, встань, протри вже очі,

Всміхнися і забудь про горе!

Ведуча. Мов писаночка, серце розцвіло,

Душа парить, неначе дим кадила.

До Господа на молитовних крилах —

То людство до Великодня дійшло.

Вставаймо, люди, йдімо до Христа!

Нехай нічим нас світ цей не сполошить,

Пасхальним дзвоном про спасіння дзвонить.

В подяках людських дивна ніч свята.

Вкраїнонько воскресла і святкова,

Як тебе любить Бог, таку святу,

Лиш вірна будь воскреслому Христу,

Тій Божій благодаті і любові.

Христос воскрес!

Олена КОНДРАТЬЄВА, учителька-логопед

Білоцерківського ДНЗ (ясел-садка) комбінованого типу № 25 «Оленка», Київська обл.

газета "Дитячий садок" №6 березень 2018


пора року

Весна-чарівниця, неначе цариця. Заняття з навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку

4

Жайворон — весняний птах. Заняття для середнього дошкільного віку

8


пізнаємо світ

Домашні помічники. Заняття з ознайомлення із соціумом для дітей середнього дошкільного віку

10


розвиток мовлення

«Колобок» на новий лад. Заняття для дітей раннього віку

12


розвиваємо логіку

На допомогу рятівникам. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

15

Промінці для Сонечка. Інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку

22


моральне виховання

Знаю, можу, робитиму. Година моральності

26


у світі прекрасного

У музеї музичних інструментів. Заняття-екскурсія для дітей середнього дошкільного віку

31


літературна сторінка

Будьмо чемні та ласкаві. Дошкільнятам про етикет

35


Вкладка «Логопедія»

Подорож із Пандою. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

2

Не журися, метелику. Заняття з дітьми 5-го року життя із  загальним недорозвитком мовлення

6

Без шкоди — до природи. 

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Подбай про Землю — врятуй майбутнє.

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

У музеї музичних інструментів.

Заняття-екскурсія

Малечі про корисні речі.

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

 


Пізнаємо світ

Міжпланетна подорож. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

4


Розвиваємо логіку

Математична подорож у космос. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

9

Бабусина математика. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

11

Подорож до зоопарку. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

15


Валеологія

До нас завітав Мийдодір. Заняття для дітей середньої групи

20

Бути здоровим — здорово! Заняття для дітей старшого дошкільного віку

24


Дужі та вправні

Вчимося бути здоровими! Заняття для дітей середнього дошкільного віку

29


Пора року

Весна іде. Заняття для дітей другої молодшої групи

32


У світі прекрасного

Гончарські скарби. Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку

35

Чарівна країна фарб. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

37


Школа безпеки

Нові пригоди Колобка. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

40


Діти з особливим потребами

Червона калина. Заняття для дітей старшої групи із ЗПР

43

Математична подорож у космос. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Нові пригоди Колобка. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку


слово редактора

3


готуємося до свята

Пригоди писанки. Сценарій свята

4

Задзвонив воскресний дзвін. Розвага для дітей старшого дошкільного віку

9

Хвала лунає до небес. Заняття з елементами народно-обрядових дійств у старшій групі

11

Ой писанки, ой крашанки. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

14


пора року

Птахів зустрічаємо — будинок ладнаємо. Заняття з ознайомлення для дітей старшого дошкільного віку

18


маленькі трудівники

У світі добрих справ. Заняття для дітей старшого дошкільного віку

22


у сімейному колі

Я люблю свою родину. Родинне свято в середній групі

25


дужі та вправні

Вперед до здоров’я. Оздоровлювальна прогулянка з елементами нордичної ходьби для дітей старшого дошкільного віку

30


літературна сторінка

Бібліотека обачності. Дошкільнятам про безпеку

32


діти з особливими потребами

Розумні намистинки. Вертикальні рахівниці в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами дошкільного віку

37


батьківська вітальня

Світ як розвивальна гра. Корисні заняття для дошкільнят

39


Вкладка «Логопедія»

У світі чарівних звуків. Заняття для дітей середнього дошкільного віку

2

Наша мова. Логопедичне заняття у старшій групі

6

Анонс газети «Дитячий садок» 11, 12, 2017

ДИТЯЧИЙ САДОЧОК 11

Сангвініки, холерики та їхні приятелі

Як виховувати дітей у відповідності до їх темпераменту

Тип темпераменту дається дитині з народження. В процесі дорослішання він може піддаватись змінам, тобто набувати деяких рис іншого типу. Знаючи тип темпераменту своєї дитини, можна правильно побудувати взаємини з нею.

 

Щоб у радості зростати, лиха слід не допускати!

Сценарій розваги з цивільного захисту для дітей старшого дошкільного віку

У світі терористичних атак та військових конфліктів про елементарні правила безпеки потрібно знати всім, у тому числі дошкільнятам. Що, як в найбільш критичний момент біля постраждалого не залишиться нікого, крім малюка?

 

ДИТЯЧИЙ САДОК 12

Карта України

Інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку

Прийшло літо-літечко — час пакувати наплічники та вирушати в мандри. Та чи варто летіти за океан, коли в рідній країні причаїлося так багато цікавих міст?

 В гості до казки «Колосок»

Заняття для дітей середнього дошкільного віку

Мишенята Круть та Верть ніколи не втрачають можливість схитрувати. Ось і зараз. Голосисте Горлечко велів їм вивчити цифру 4, а вони прибігли до дошкільнят — за допомогою.

газета «Дитячий садок»

Анонс газета «Дитячий садок» 10, 2017

Живемо та працюємо разом

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

В народі говорять, що праця — грошове дерево, ощадливість — чарівна скатертина. Чи розуміють діти значення цього вислову?

 Колосок

Ознайомлення дітей молодшого дошкільного віку з професією пекаря

Усі дошкільнята люблять смачненькі пиріжки, тортики, пряники. Проте не всі знають про те, звідки вони беруться. Пробігаючи сторінками казки «Колосок», діти більше дізнаються про етапи створення їхніх улюблених смаколиків. І не просто пасивно спостерігають, а ще й вчаться стати помічниками пекаря.

 Мандрівка в країну Ввічливості та Доброти

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Ввічливі слова — це ключі, які відкривають двері до багатьох країн. Дошкільнятам пощастило переконатись у цьому на власному прикладі.

газета «Дитячий садок»

 

Анонс газета «Дитячий садок» 9, 2017

Роботи переможців Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків-2017»

У цьому номері ви нарешті дізнаєтесь імена переможців, а також зможете ознайомитись з їхніми конкурсними роботами.

Коли дитина бачить смерть

Підбірка книжок для читання з дітьми про втрату

Вести розмови про смерть та насильство завжди не легко. Особливо якщо про це доводиться говорити з дитиною дошкільного віку. Нині на українському ринку з’являється дедалі більше книжок, які допоможуть дорослим підібрати слова та обережно поговорити з малюками про складне.

У країні Поезії

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Поезія це чудернацький світ, який прагне відкрити кожна людина. Щоправда, не кожна може знайти ключ. Ключ це римовані слова. Як їх шукати й чи це насправді так важко, як здається зясовували дошкільнята. 

газета «Дитячий садок»

Дитячий садок № 7, квітень 2015

dsg-2015-007-cw

Дитячий садок «Басті-Бубу». Досвід роботи грузинського дошкільного навчального закладу

Плекаємо любов до України. Поетапний план реалізації освітнього проекту для дітей старшого дошкільного віку

На кінчиках пальців. Вплив розвитку дрібної моторики рук на мовлення дітей

Пам’ятки для батьків майбутніх першокласників

Батьківські родзинки для кожної дитинки. Хореографія для батьків і дітей

 

ВКЛАДКА «ЛОГОПЕДІЯ»

Вивчаємо абетку від Я до Ф

Дитячий садок, №6-7 березень-квітень 2015

№ 6 Ми йдемо до школи Казка про виховання культурно-гігієнічних навичок «Про зайчика Вуханя» Розкажу про Україну Використання схемографії... Весела подорож у весняний ліс Дитина щаслива в любові

 

№7 Батьківські родзинки для кожної дитинки. Хореографія для батьків та дітей Інтерв’ю з Аллою Мігай, дитячою композиторкою, казкаркою Вплив занять фізкультурою на орган зору дітей

Вкладка: Вивчаємо абетку Загадайки-відгадайки

Дитячий садок. Фантазії вихователя, №24, грудень 2014

dsg-2014-024-cv-1

Зміст: Зимові пригоди. Заняття для дітей середнього дошкільного віку. Незвичайні пригоди Герди. Інтегроване розвивально-пізнавальне заняття з логіко-математичного та мовленнєвого розвитку. Шукачі скарбів. Заняття з фізичної культури. Мова наша рідна, мова солов’їна. Заняття з розділу «Мовленнєве спілкування». Дім щасливий для малят. Заняття з гендерного виховання для дітей старшого дошкільного віку. Колишися, колисонько. Заняття з народознавства для середньої і старшої груп. Усе моє, все зветься — Україна. Заняття із громадянського виховання. Безмежний і прекрасний Всесвіт. Заняття з фізичної культури для дітей старшого дошкільного віку. Заяча сім’я. Заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку для дітей середнього дошкільного віку. У пошуках загублених скарбів. Заняття з мовленнєвого розвитку та навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку. Професій різних є багато. Заняття для дітей старшої групи. На пошуки Ведмедя. Заняття для дітей молодшого дошкільного віку. Безмежність казок. Інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку. Казка з цікавими дослідами. Заняття для дітей старшого дошкільного віку. Стежками казки «Мороз Іванович». Бінарне заняття для дітей із порушеннями зору. Дорогою казок. Інтегроване заняття для дітей старшої групи. Намисто для ведмедика. Заняття з мовленнєвого спілкування, природничого виховання та логіко-математичного розвитку для дітей старшого дошкільного віку. Дерево радості. Інтегроване заняття для дітей середньої групи. Біля годівниці. Прогулянка-спостереження для дітей середнього та старшого дошкільного віку. Ми сьогодні всі підряд у групі граємо в звірят. Вистава для дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Дитячий садок, №23, грудень 2014

dsg-2014-023-cv-1

Зміст: Ти чуєш те, на що сам налаштований. Дошкільна освіта у США. Інновації в дитячому садочку. Досвід роботи столичного закладу «Лісова казка». Любов ШУКШИНА, Тетяна ГОЛОПОЛОСОВА, Олена ШЕВЧЕНКО. Сенсорне виховання дітей. За педагогічною системою В. О. Сухомлинського. Зінаїда ДІГТЯР, Людмила МОЖАРІВСЬКА. Дидактичні ігри з основ життєдіяльності. Вивчаємо англійську весело. Фоторепортаж із відкритого заняття. Любов ЧОРНОШВЕЦЬ. Друга виручи з біди. Вистава для дітей старшого дошкільного віку. Любов ЧОРНОШВЕЦЬ. Казочка навпаки. Вистава для дітей старшого дошкільного віку. Як створити сніговичка? 9 ідей для творчості. Тетяна СТЕЦІЄНКО. Країна Навпакляндія. Заняття з розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку. Коли варто звернутися до логопеда?

Вкладка "Логопедія": Світлана КРАВЧЕНКО. Сніжинка-мандрівниця. Бінарне заняття з елементами нетрадиційної роботи з казкою. Світлана ЗАРВА, Алла БУЛИГА. Ми посудом пограємось. Бінарне корекційно-розвивальне заняття для дітей старшого дошкільного віку. Людмила БОРИСОВА. Хатинка для зайчика. Бінарне заняття для дітей групи компенсувального типу. Тетяна ЯНКЕВИЧ. Комарик і жучок. Логопедичне заняття у старшій дошкільній групі.

Дитячий садок. Фантазії вихователя, №22, листопад 2014

dsg-2014-022-cv-1

Зміст:

Те, що... Театралізована діяльність дошкільників. Інтегровані заняття для дітей раннього віку. Шубка для дівчинки Оленки. Комбіноване заняття з розвитку мовлення та малювання. Зимові фантазії. Заняття з малювання та математики у старшій групі. На гостини до зайчика. Інтегроване заняття для дітей молодшого дошкільного віку. Андріївські вечорниці. Вистава для дітей старшого дошкільного віку. Веселі вечорниці. Вистава для дітей старшого дошкільного віку. Зимовий килимок. Комплексне заняття для дітей старшого дошкільного віку. Кобзарики. Інтегроване заняття для дітей старшої групи. Човен казок і пісень. Сценарій свята до ювілею ДНЗ.

Дитячий садок, №21, листопад 2014

dsg-2014-021-cv-1

 

Зміст: Позитивне мислення. Цікаво. Людина з великої літери. Надія Жук, Тетяна Кравченко. Віршовані форми на заняттях із англійської мови. Серафіма Школьнік,Тетяна Бесшапошникова. Що побачила Даринка в бабусі в селі. Музична пальчикова гра для дітей 3—5 років. Людмила Демчук, Людмила Кирильченко. Степ-аеробіка в дошкільному закладі. Людмила Демчук, Людмила Кирильченко. Здорові, сильні, спритні. Заняття з використанням степ-платформ для дітей старшого дошкільного віку. Майя Молочко. Авторські ігри з пізнавального розвитку дитини. 5 креативних ідей для створення годівнички. Вплив медіа на дитину дошкільного віку. Повідомлення для батьків вихованців. Як діти різного віку сприймають телевізор? Лариса Дегтяренко. Напружені ситуації у педагогічній діяльності. Ірина Нагорная. Скриня золотих монет. Важливі дати зими. Конкурс.

Вкладка «Логопедія»: Любов Шайгец. Пригоди з птахами у лісі. Заняття у старшій групі. Олена Коляда. Інтерактивні ігри. Світлана Кравченко. Співпраця логопеда і сім’ї. Семінар-практикум з елементами тренінгу.

Властивості

Кількість місяців передплати

12, 06, 03, 01

Огляди

Відгуки відсутні.

Лише зареєстровані клієнти, які купили цей товар, можуть публікувати відгуки.