90228
big (1)big (2)big (3)big (4)big (5)

Біологія. Шкільний світ

42,49 грн.

Передплатний індекс – 90228

Передплата на ДП Преса

Другий номер місяця із вкладкою «Екологія»

Періодичність виходу – 2 рази в місяць.

Мінімальний термін передплати – 1 місяць.

Немає в наявності

Артикул: 90228 Категорія: Теґи: ,

Опис товару

Важко переоцінити значення біології як науки. Адже це наука про усе на світі: про зелені рослини — легені планети, про тварин, які населяють усі природні середовища, про природні копалини, що мають органічне походження, про людину як частину тваринного світу й про складні взаємозв’язки, які об’єднують усі перераховані компоненти у глобальний біогеоценоз планети. Саме це вивчається на уроках біології і саме про це йдеться на сторінках нашої газети.

Анонси номерів


Досвід учителя

Загадки інтелекту, що зникає Усний журнал

4

Що? Де? Коли? Інтелектуальна гра з біології рослин

10


Позакласна робота

Радіонукліди в рибопродуктах Дослідницький проект

33


Вкладка

Ми люди, поки є природа Тренінгове заняття

15

Людина й біосфера Екологічний консиліум

22

 Живі гвитнокрили. Особливості морфології, анатомії та біології бабок

 Профорієнтація на здоров'я. Вся правда про професійні хвороби

Ендокринна система. Гуморальна регуляція функцій організму

Адреналін асоціюється з чимось екстремально‒небезпечним. Однак у звичайному житті цей гормон грає часом навіть більш важливу роль, ніж в екстрених ситуаціях. У невеликих дозах гормон присутній в організмі постійно. За його вироблення відповідають наднирники — один з органів ендокринної системи. Кожен день, приблизно о сьомій ранку, вони викидають у кров нову порцію адреналіну. Він мобілізує захисні функції організму та підтримує його в стані неспання, що допомагає нам упоратися зі стресом, викликаним неприємностями на роботі, складними ситуаціями або фізичною травмою тощо. Але адреналін це не єдиний гормон, який виділяється ендокринною системою. Саме цій темі присвячено урок у 8-му класі.

Мета: ознайомити учнів із принципами здійснення гуморальної регуляції функцій організму людини, узагальнити знання про структуру ендокринної системи, пригадати її функції та значення, поглибити знання учнів про принципи роботи ендокринної системи, сформувати поняття про ендокринологію як перспективну галузь медицини; розвивати критичне мислення, уяву; формувати вміння визначати, осмислювати і вирішувати проблему та вміння робити висновки про значення гуморальної регуляції для організму людини; виховувати розуміння необхідності пізнавати організм людини для збереження власного здоров’я та формувати комунікативні компетентності учнів.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Терміни та поняття: ендокринні та мезокринні залози, ендокринна система, гуморальна регуляція.

Матеріали й обладнання: підручники, робочі зошити, таблиці «Залози внутрішньої та змішаної секреції», смайлики, кольорові позначки, вирізки з особливостями залоз різних видів, стікери рожевого та зеленого кольорів, мультимедійна презентація до уроку.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Створення позитивної психологічної атмосфери на уроці

Учитель. Доброго дня, шановні восьмикласники! Сьогоднішній урок є дещо незвичним як для вас, так і для мене. Я бачу, що ви перебуваєте

в очікуванні нашого знайомства. У вас на партах є такі доброзичливі смайлики, вони символізують мій настрій, яким я хочу поділитися з вами. Адже гарний настрій — це запорука успіху нашої з вами роботи. Зверніть увагу на екран, де зображено формулу сьогоднішнього уроку, яка складається з таких складових, як:

У — удача, С — співпраця, П — партнерство, І — ініціативність, Х — харизматичність (впевненість у собі). А разом це — УСПІХ!

На уроці ми працюватимемо наполегливо, творчо, продуктивно, а отже — успішно. Давайте пригадаємо, що ми є рідними синами і доньками нашої калинової України і скажемо:

  • Я прийшов на урок для чого? (Учитися.)
  • Треба бути яким? (Спокійним.)
  • Поряд зі мною хто? (Мої друзі.)
  • Вони мене що роблять? (Поважають)
  • Мені від того як? (Приємно.)
  • Я готовий до чого? (До успішної роботи.)

Заплющте очі… Уявіть літній спекотний день. Ви приходите на берег озера і занурюєтесь у прохолодну воду. Ви відчуваєте легкість. Тож нехай так комфортно Вам буде і сьогодні на уроці. Розплющте очі. Відчуйте гармонію. Наш організм також гармонія природи, яку забезпечує гомеостаз та регуляція функцій організму людини.

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

Бесіда

Учитель. Діти, пригадайте, що таке гомеостаз? Які є види регуляції функцій в організмі людини? Що таке гуморальна регуляція?

Прийом «Кольоровий диктант»

Учитель. На дошці прикріплені назви трьох видів регуляції, я зачитую твердження, якщо воно стосується нервової регуляції — приклеюється оранжева кольорова позначка під написом регуляції, гуморальної — зелена, імунної — жовта, також, окрім кольору, підказками вам будуть ключові слова на позначках.

Твердження

  • Основою цього типу регуляції є рефлекс. (Нервова.)
  • В основі цього типу регуляції лежить робота ендокринних залоз. (Гуморальна.)
  • Тип регуляції, який забезпечує захист організму людини. (Імунна.)
  • В основі цього типу регуляції організму лежить поширення нервових імпульсів. (Нервова.)
  • В основі цього типу регуляції організму лежить поширення гормонів через рідини внутрішнього середовища. (Гуморальна.)
  • Вплив антитіл на антигени є типовим прикладом цього типу регуляції. (Імунна.)

Учні ще раз зачитують ключові слова, які вони прикріпили до кожного виду регуляції.

ІІІ. Мотивація навчально‒пізнавальної діяльності учнів

Учитель. Вам відомий цей кіногерой (мал.1)? Хто це? Що відчуває Кевін? Які процеси відбуваються в його організмі? З якою системою органів пов’язані його відчуття?

Учитель. Протягом нашого уроку ми будемо досліджувати стан цього хлопчика, розглядати принципи дії та значення ендокринної системи. Яка ж тема уроку?

Повідомлення теми, формулювання разом з учнями основних завдань уроку (запис теми і завдань до робочих зошитів).

Завдання

  1. Ознайомитися з поняттям ендокринної (гуморальної) регуляції.
  2. Вивчити принципи роботи ендокринної системи.
  3. Усвідомити значення ендокринної системи для організму людини.
  4. Сприйняття та засвоєння учнями нового навчального матеріалу.

 IV.Засвоєння нових знань

Учитель. Сьогодні на уроці у нас працює система накопичення балів: 2 бали — повна, правильна відповідь — рожевий стікер, 1 бал — неповна відповідь — зелений стікер.

Поняття ендокринної (гуморальної) регуляції

Пригадайте, які хімічні сполуки здійснюють гуморальну регуляцію? Де ж утворюються гормони? (Робота з підручником (у парах): після опрацювання інформації параграфа заповнити схему «Основні типи залоз»Схема 1.)  Учні зачитують побудовані схеми. Проектування опорної схеми на екран, перевірка результатів діяльності, самоконтроль. (Звертаю увагу на ознаки кожного типу залоз.) Пояснення зі структуруванням навчальної інформації: під час розгляду таблиці звернути увагу учнів на те, які саме залози належать до ендокринної системи.

Учитель. Давайте пригадаємо ще раз чим відрізняються ендокринні, екзокринні та мезокринні залози між собою?

 Принципи роботи ендокринної системи

Розповідь з елементами бесіди, пояснення, обговорення наведених прикладів, моделювання схем, самостійна робота з додатковою інформацією, підручником.

Основні принципи діяльності ендокринної системи

1. Принцип ієрархічності (гіпоталамус — гіпофіз — ендокринні залози — рецептори клітин — мішеней).

Учитель. Пригадайте, в яких тваринних угрупованнях існувала ієрархія? Що таке ієрархія? Чи може бути ієрархія в ендокринній системі?

Подібно до того, як у тваринних угрупованнях існує певне підпорядкування (ієрархія), так і в ендокринній системі головнокомандувачем є гіпоталамус (складова проміжного мозку), якому підпорядковується гіпофіз, ендокринні залози — рецептори клітин-мішеней.

2 .Принцип зворотного зв’язку (зростання рівня глюкози — зростання виділення інсуліну).

Учитель. Що відбудеться у вашому організмі, якщо ви з’їсте плитку шоколаду на перерві? Чи може допомогти вам ендокринна система, коли ви зголоднієте після уроків?

Якщо ви на перерві з’їсте плитку шоколаду, то у складі вашої крові одразу ж зросте рівень цукру — глюкози, ваша ендокринна система одразу ж зреагує: спрацює підшлункова залоза, вона виділить гормон інсулін, який відкладе глюкозу про запас у клітинах, а склад крові знову повернеться до сталих показників. Коли після закінчення уроків ви відчуватимете голод, то підшлункова залоза виділятиме в кров гормон глюкагон, який вивільнить запаси глюкози.

3. Принцип взаємодії (гіпофіз → щитоподібна, підшлункова, надниркові, статеві залози, гормони щитоподібної залози →← статеві залози).

Учитель. Хто головний у вашій сімї ? Чи може бути головний у ендокринній системі?

4. Принцип взаємозв’язку із зовнішнім середовищем (стресові ситуації — адреналін).

Учитель. Ви отримали довгоочікуваний подарунок. Що ви відчуєте? Які зміни відбуваються в організмі? Чи це корисно для організму?

(Робота учнів з підручником: виписати основні принципи роботи ендокринної системи. Зачитування та перевірка.)

Завдання: із поданих слів, утворити схеми, які моделюють принципи ієрархічності та взаємозв’язку роботи ендокринної системи із зовнішнім середовищем (додаток 1 схема 2 ). Складання схем, які моделюють принципи взаємодії та зворотного зв’язку, завершити вдома (додаток 1, схема 3).

 Робота з додатковою інформацією (додаток 2)

Після опрацювання запропонованого тексту знайдіть відповіді на запитання:

  • Який вчений уперше ввів поняття про ендокринну секрецію?
  • Який гормон ми називаємо «гормоном щастя» і чому?
  • У яких продуктах він міститься?

Учитель. А тепер проведемо невеличке дослідження: давайте напишемо цифрив повітрі від 1 до 5. Чи була ця вправа корисною до вашого організму? Чому? А яке значення ендокринної системи для організму?

Значення ендокринної системи для організму людини.

Після перегляду запропонованого відео «Ендокринна система» (Режим доступу:http://qoo.by/37Df) учням пропонується відповісти на запитання:

  • Що таке ендокринна система?
  • Яке значення ендокринної системи?

Учитель. Не дивлячись на те, що загальна маса всіх залоз ендокринної системи близько 100 грамів, для організму вони мають величезне значення, оскільки відповідають за всі процеси життєдіяльності (додаток 2, 3 ). Узгоджена діяльність залоз ендокринної системи забезпечує функціонування всіх систем органів.

Завдання: прочитайте в підручнику про значення ендокринної системи і назвіть його в 4 словах. (Гомеостаз, ріст, розвиток, розмноження.)

Бесіда

Учитель. Як називається наука про будову і функції залоз внутрішньої секреції? Для чого ми знайомимось із цією наукою? Як може згодитися нам інформація про залози ендокринної системи у житті? Висловіть свої судження з приводу такого твердження: ендокринологія — це перспективна галузь медицини.

V. Осмислення об’єктивних зв’язків і вза­ємо­залежності у вивченому матеріалі

Проблемне питання

  • Чому плитка шоколаду є обов’язковим продуктом, який входить до складу «пайка» екіпажу літака?

Прийом «Біологічний потяг знань» Дайте відповіді на запитання, і за першими літерами відповідей ви дізнаєтесь назву поняття, яке є синонімом до слова «гормон».

Завдання

  • Принцип роботи ендокринної системи, суть якого зводиться до такої схеми: гіпоталамус → гіпофіз → ендокринні залози → клітини-мішені. (Ієрархічності.)
  • Парні ендокринні залози, які розташовані над нирками. (Надниркові.)
  • Рідка сполучна тканина червоного кольору, що забезпечує транспорт гормонів до клітин-мішеней. (Кров.)
  • За допомогою хімічних сполук, які переміщуються в організмі рідинами внутрішнього середовища здійснюється гуморальна… (Регуляція.)
  • Наука про будову та функції залоз внутрішньої секреції. (Ендокринологія.)
  • Непарна ендокринна залоза, яка розташована за грудиною. (Тимус.)

Ключове слово: інкрет.

Методичний прийом «Гвинт» Робота над проблемним завданням:

  • Чому білкові гормони вводять в організм, як правило, у вигляді ін’єкцій, а не у вигляді пігулок?
  • Куди повинні потрапити молекули гормону, щоб надійти до клітин?
  • За допомогою якої системи потрапляють поживні речовини у кров?
  • Оскільки гормони — це білки, що станеться з ними під час потрапляння до травного тракту?
  • Чи можна, щоб гормони потрапили у кров не через кров, а іншим шляхом?

VI. Попередній контроль засвоєння учнями нового навчального матеріалу

Робота в малих групах — 6 груп (побудова структурованих схем). На дошці прикріплені ватмани із заголовками:

  • залози зовнішньої секреції,
  • залози внутрішньої секреції,
  • залози змішаної секреції.

В учнів на партах є вирізки з особливостями цих залоз (додаток 3).

Завдання для груп:

  • групи 1 і 2 — вибирають ознаки, які стосуються залоз зовнішньої секреції;
  • групи 3 і 4 — вибирають ознаки, які стосуються залоз змішаної секреції;
  • групи 5 і 6 — вибирають ознаки, які стосуються залоз внутрішньої секреції.
  • Хто швидше впорається — відтворює схему на дошці.

Тестовий контроль знань (додаток 4 )

VIІ. Узагальнення і систематизація знань

Самостійна робота з малюнком: назвіть залози зображені на малюнку (додаток 5 ).

VІІI. Підсумки уроку, рефлексія

Бесіда за запитаннями:

  • що ви вже знали про ендокринну систему?
  • що нового ви дізнались під час вивчення сьогоднішньої теми?
  • які відчуття ви переживали під час сьогоднішнього уроку?
  • намалюйте на стікерах смайлик, що символізує ваш настрій та враження на уроці.
  • Виставлення та аргументація оцінок, подяка учням за роботу на уроці

ІХ. Домашнє завдання

  1. Прочитати відповідний параграф у підручнику, дати відповіді на запитання після параграфа.
  2. Завершити складання схем, які моделюють принципи взаємодії та зворотного зв’язку в ендокринній системі.
  3. Творче завдання (за бажанням): підготувати повідомлення на тему «Який зв’язок існує між дихальною системою та гуморальною регуляцією?».

Використані джерела

  • Соболь Валерій. Біологія: підручн. для загальноосвітніх навч. закладів 8 клас / Валерій Соболь. — Кам’янець-Подільський : Абетка, 2016. — 288 с.: іл.
  • Програма з біології для 6—9 класів загально- освітніх навчальних закладів, затверджена наказом Міністерства № 664 від 06.06. 2012 р. зі змінами, затвердженими наказом Міністерства № 585 від 29.05.2015 р.
  • Сучасний урок біології // Творчому учителю [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http//biovin/ at/ ua)
  • Електронний ресурс. — Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Серотонін
  • Електронний ресурс. — Режим доступу: fitseven.ru/zdorovie/borba‒so‒stressom/kak‒povyisit‒serotonin

Ірина Ковтуцька, учитель біології та екології

Чернятинської ЗОШ І—ІІІ ст., Вінницька обл.

газета "Біологія" №1 січень 2018

Що? Де? Коли? Інтелектуальна гра з біології тварин

Радіонукліди в рибі. Способи зменшення радіоактивності


Цікавинки

Весняні первоцвіти де і коли побачити цвітіння?

4


Методична скарбничка

Таємниця успішності учнів. Із досвіду роботи

6

Самостійна робота учнів. Адаптація до закладів спортивного профілю

8


Досвід учителя

Природничі науки. Пропозиції до оприлюднених програм

12

Формування компетентності учнів засобами інтеграції природничих дисциплін

15

Що? Де? Коли? Інтелектуальна гра з біології рослин

20

Сторітелінг. Нова технологія на уроці біології Сучасні екологічні проблеми. Навчальна програма для учнів 8-х (9-х) класів

Слово редактора

3


Новини

Космічний «Шерлок Холмс». Астроном-любитель знайшов загублений супутник NASA

4


Методична скарбничка

Позмагаймося? Дайджест всеукраїнських конкурсів для вчителів

5


Розробка уроку

Космічна подорож. Узагальнення знань про Всесвіт

8


Позакласна робота

Cinderella. План-конспект інтегрованого заняття-вистави

12

Школа тварин. Формування компетентності в позакласній діяльності

16


Досвід учителя

На шляху до креативності. Застосування ІКТ у процесі викладання природничих дисциплін

25

Контроль знань. Завдання для тематичного контролю. 8-й клас

29

 Позмагаймося?

Дайджест всеукраїнських конкурсів для вчителів

 Космічна подорож.

Урок узагальнення знань

 Сенсорні системи.

Тематичний контроль


Слово редактора

3


Новини

7 новин зі світу науки

Про найцікавіші відкриття та досягнення минулого року

4


Розробка уроку

Слідство ведуть знавці

Хімічні речовини в побуті

6

Царство Гриби

Цикл уроків

9

Ендокринна система

Урок формування компетентностей

18


Вкладка «екологія»

Знову хочеться у «Стежку»

Про участь в екологічно-краєзнавчому проекті

19

На цій землі я народився

Екологічна стежка

21

Квітка надії

Сценарій виступу екологічної агітбригади

23


Досвід

Мутаційна мінливість

Урок-проект

31

Анонс газети «Біологія. Шкільний світ» 13, 2017

№ 13

Спецвипуск «Інтерактивне навчання. Сучасні тенденції»

Кожен учитель знайомий із поняттям «інтерактивне навчання», але яким має бути змістове наповнення інтерактивного навчального процесу в сучасній школі? Адже сучасні школярі відрізняються від вчорашніх випускників. Вони мають нові інтереси, прагнення, а головне — стійку позицію та власний погляд на кожну конкретну ситуацію. Тож не дивно, що учитель стикається з проблемою, що урок, який був успішно реалізований кілька років тому, в цьому році є абсолютно неефективним.

Спробуймо реально оцінити потреби школярів та адаптувати урок біології до їхніх освітніх потреб.

газета «Біологія. Шкільний світ»

Анонс газети «Біологія. Шкільний світ» 11, 12, 2017

Червень № 11

Спецвипуск «Патріотичне виховання»

Про патріотичне виховання говориться вже давно. Але оскільки розмови не припиняються можна судити, що проблема не вирішена. Адже жовто-блакитна стрічка на зап’ястку ще не є абсолютним показником любові до Батьківщини; гарні знання історії держави ще не свідчать про повагу.

В умовах стрімкої євроінтеграції перед освітою постає непросте проте надзвичайно важливе завдання – зберегти та примножити інтелектуальний потенціал держави, виховати покоління яке не просто матиме українське громадянство, а буде дійсно українцем: волелюбним, сильним, розумним, відданим.

 

Червень № 12

Спецвипуск «Юні паростки на науковій ниві».

Номер присвячено учнівській науково-дослідній діяльності. Юні науковці, які працюють з молодим запалом, вже сьогодні здатна створити гідну конкуренцію досвідченим представникам наукової спільноти.

Їхнє нове, свіже бачення проблеми під пильним науково-педагогічним керівництвом втілюється у наукові проекти, з якими варто ознайомитися.

газета «Біологія»

Анонс газета «Біологія. Шкільний світ» 10, 2017

Використання мотивації для розвитку предметної компетентності учнів. Досвід учителя.

За словами Сухомлинського "...немає людей більш допитливих, невгамовних, більш одержимих думками про творчість, як учителі".

Оскільки творчість – "це діяльність, результатом якої є щось якісно нове, неповторне, оригінальне і навіть суспільно-унікальне", то кожного вчителя турбує питання: як сформувати здібність до творчої роботи, пошуку і навчання дітей і як підтримувати світоч творчості, щоб він якомога довше не згасав, і давав плоди. Полегшити учителю досягти найважливішої мети — формування компетентної особистості,  допоможе  компетентнісний підхід до навчання.

Літня біологія. Як дізнатись нове та не забути старе.

Учителі знають, що перші навчальні тижні після літніх канікул є періодом реабілітації від літньої «амнезії». Адже більшість учнів не те що не намагаються під сам канікул збагатити свої знання, вони їз задоволенням забувають про все, що вчили, звільняючи свій мозок від зайвого. Та чи дійсно, отримана протягом року на уроках інформація є зайвою? Запропонуйте учням на літо цікаві дослідницькі міні-проекти, які зможуть інтегрувати теоретичні знання з біології у життя та збережуть їх у пам’яті школярів.

Екологічні проекти сучасної школи.

Екологічні проекти є однією із найдієвіших форм сучасної екологічної роботи. Проте гарні результати проектної роботи вимагають ретельної організації, тривалої теоретичної підготовки та цікавої реалізації.

Тож не зайвим є проаналізувати успішний досвід організації екологічних проектів в сучасній українській школі.

газета «Біологія. Шкільний світ»

Анонс газета «Біологія. Шкільний світ» 9, 2017

Результати Всеукраїнського конкурсу «Панорама творчих уроків – 2017».

Яким має бути сучасний творчий урок? У чому його відмінність від традиційного уроку?

Однозначної відповіді на ці запитання немає, протее однозначно можна сказати, що сучасний урок має враховувати психолого-педагогічні особливості сучасних учнів.

Школярі ХХІ століття зростають в середовищі суцільної урбанізації, глобалізації та комп’теризації, а спектр їхніх інтересів є значно ширшим ніж у їхніх попередників. Тож якщо ще у кінці 90-х учні на уроках із захопленням розв’язували кросворди та розгадували ребуси, сучасні школярі вимагають інтерактиву.

 Роботи переможців конкурсу «Панорама творчих уроків – 2017».

Переможні уроки запросять вас у захопливі подорожі, сповнені пригод. Пунктами призначень на шляху мандрування будуть дуже різноманітними, деякі з них є реальними об’єктами, деякі казковими, а деякі – втіленням бурхливої фантазії творчого педагога.

Мандруємо сторінками Червоної книги України. Виховний захід. 7 клас

Дуже хотялося б, аби Червона книга України не збільшувалася у розмірах, аби кількість видів, що знаходяться під загрозою зникнення невпинно зменьшувалась, а перелік збережених та відновлених видів поповнювався все новими і новими назвами. Кажуть, що мрії мають властивість здійснюватися. Тож нехай результатом цього виховного заходу буде здійснення цієї мрії, адже саме ми, люди, є головною причиною зникнення видів. Змінюємо свідомість – змінюємо світ!

 газета «Біологія. Шкільний світ»

Біологія №16 серпень 2015

Приклади завдань для активізації знань учнів з попередніх розділів.

Закономірності спадковості

Біологія №15 серпень 2015

Методичні рекомендації МОН щодо вивчення біології у 7-му класі (за новою програмою)

Розробки перших уроків: «Біологія як наука», Класифікація тварин.

Біологія №14 липень 2015

Програми гурткової роботи з біології та екології. У номері планується розкриття значення біологічних гуртків для формування наукового світогляду школярів, наведення орієнтовних планів гурткових засідань та прикладів змістового наповнення занять.

Біологія №13 липень 2015

Орієнтовне календарно-тематичне планування з біології. 7-й клас

Проектна діяльність з біології

Підготовка учнівського проекту «Опале листя, користь чи шкода»

Проект оформлення шкільного подвір’я

Біологія №12 червень 2015

Спецвипуск «Позакласні та виховні заходи з біології та екології».

Виховний захід «Живе обличчя моєї землі»

Позакласний захід «Вечори на хуторі біля… або сага про гриби»

Біологія №11 червень 2015

Спецвипуск «Дидактичні ігри в курсі біології». У номері планується висвітлення методики використання дидактичних ігор відповідно до психолого-педагогічних особливостей школярів (логічні ігри для учнів 6-7 класів, дискусійні та рольові ігри для старшокласників тощо).

Біологія №10 травень 2015

Матеріали конкурсу «Панорама творчих уроків – 2015»

Бондзюх Надія. Вид. Критерії виду. Видоутворення.

Вкладка «Екологія»

Завдання Всеукраїнської олімпіади з екології (Продовження)

Біогаз – альтернатива традиційним джерелам енергії.

Біологія, № 3-5, лютий-січень 2015

№ 3 Лютий

Слово редактора. Оголошення результатів конкурсу «Навчаємось цікаво. Новини. Про ІІ зимову природничу школу «Геліантус – дружнє коло». Матеріали конкурсу. Розробки переможців конкурсу «Навчаємось цікаво»: Оксани Загубинога, учителя біології Скородистицької ЗОШ І—ІІ ст. Чорнобаївський р-н, Черкаська обл. «Тип Кільчасті черви. Урок тріада». 8 клас Людмили Габенко, учителя біології Дунаєцького НВК, Сумська обл. «Історичний розвиток органічного світу. Урок узагальнення знань» Віри Іванівни Дубик, учителя біології Вишнопільської ЗОШ І—ІІІ ст., Тальнівський р-н, Черкаська обл. «Різноманітність покритонасінних, їх класифікація. Родина Пасльонові. Урок-конференція». Біологія у 8 класі. Ольга Кузь «Різноманітність плазунів. Значення у природі і в житті людини. Охорона плазунів». Урок має на меті продовжити розгляд тварин, які в одних – викликають страх, огиду, а в інших – захоплення. Одні вважають їх мудрими, могутніми, цілителями, поклоняються їм, будують храми, а інші – злими і підступними . Існує багато легенд, міфів, розповідей про них. Варто лиш згадати біблійного змія, який спокусив Єву і вона скуштувала заборонений плід. Медуза Горгона, у якої замість волосся на голові були змії, перетворювала всіх на каміння своїм поглядом. А в казках часто можна зустріти драконів та багатоголових змій, що завдають людям неприємностей. І навіть найбільші тварини, які колись жили на Землі – динозаври, теж належать до плазунів. Динозаври були поширені в Європі,Азії,Африці і Північній Америці. На Україні рештки динозаврів знайдено у Криму. Які ж вони ці легендарні тварини,огорнуті таємницею? З’ясування цього і буде метою даного уроку.

№ 4 Лютий Методична скарбничка. Лідія Боюн «Барви нашого життя» Наш організм – це єдина злагоджена система, де всі процеси тісно взаємопов’язані. Сприйняття навколишнього світу залежить від темпераменту, характеру людини, її емоційного стану та фізичного здоров’я в даний момент. Пропонуємо позакласний захід, що за допомогою поєднання теоретичних відомостей із засобами естетичного виховання та елементами психоаналізу допоможе учням краще пізнати себе. Біологія у 9 класі. Галина Сосновська «Сенсорні системи. Цикл уроків» Біологія у 10 класі. Тетяна Дудник «Одноклітинні організми» Біологія у 11 класі. Людмила Габенко «Становлення еволюційних поглядів» Вкладка «Екологія» Галина Сосновська «Торкнутися краси можна тільки серцем. Виховний захід до Дня Землі». Захід має на меті здійснення агітаційної роботи серед молоді щодо збереження природи рідного краю та планети в цілому. Особливо цікавою є запропонований сценарій телефільму «Билиця чи небилиця про те, як кум Микола – новий український багатій – задавака і тюхтій – чи то з радощів, чи то з горя поїхав відпочивати на Дністер». Дністровська краса дивує й заіржавілу совість та він береться за порятунок природи. Олександр Островерх «Біорізноманіття».

№ 5 Березень Методична скарбничка Анастасія ЯРОШЕНКО «Рейтингова система оцінювання як засіб підвищення мотивації до навчання» Біологія у 6 класі. Екологічні групи рослин Біологія у 9 класі. Галина Сосновська «Сенсорні системи. Цикл уроків» (продовження) Щоб побудувати зображення в редукованому оці, треба від двох крайніх точок предмета провести через вузлову точку два промені. Ці промені, які проходять через вузлову точку без заломлення, називаються напрямними, а кут, утворений ними, – кутом зору. Зображення на сітківці виходить справжнє, перевернуте й зменшене. Незважаючи на те що зображення перевернуте, ми сприймаємо предмети в прямому вигляді. Це відбувається тому, що діяльність одних чуттів перевіряється іншими. Для нас «низ» там, куди спрямована сила земного тяжіння. У свій час Страттон поставив дуже цікавий дослід. Замість окулярів він одяг скельця з оптичною системою, яка поставила світ «догори ногами». Уже через 4 дні він бачив ландшафт у прямому вигляді. Як можна це пояснити? Відповідь на це та багато інших запитань учні отримають вивчаючи сенсорні системи. Біологія в 11 класі. Інна Новосад «Адаптації як результат еволюційного процесу, або хто хоче статьи знавцем біології?» Урок-вікторина, що спрямований не лише на формування в учнів знань про особливості адаптації живих організмів до умов існування, а й сприяє розвитку інтелектуальних, вольових та моральних якостей учнів, стимулює учнів до систематичної самостійної навчально-пізнавальної активності.

Біологія, №23, грудень 2014

big-2014-023-cv-1

У номері:

Цікавинки.

Допоможіть зимуючим птахам. Тренінг для учнів 5-6 класів.

Місяць-супутник землі. Сонячні та місячні затемнення.

Мохоподібні-найдавніші сучасні рослини. Урок - подорож.

Біологія для всієї сім'ї. Узагальнювальний урок-гра.

Інтелектуальна гра "Найрзумніший". Позакласний захід.

Молюски. Цикл уроків.

Залози внутрішньої секреції.

Біологія, №22, листопад 2014

big-2014-022-cv-1

У номері: Цікавинки. Організація системи залікової роботи з біології для учнів 10-х класів із заочною формою навчання у вечірній школі. Рухи Землі. Пори року. Диктанти з курсу "Біологія рослин". Багатство підводного царства. Узагальнення знань з теми «Водорості». Клас комахи. Загальна характеристика. Зовнішня будова комах. Біосинтез білка. Вкладка «Екологія»: Україно! Рідне земле, моя! Інтегрований урок з екології та української літератури в 10—11-х класах. Збережемо хвойні ліси. Екологічний проект.

Анонс, 2015 «Біологія» № 1

Цікавинки або новини. Методична скарбничка. До дня народження Чарльза Дарвіна Природознавство у 5 класі. Вода на Землі Біологія у 6 класі. Квітка – орган статевого розмноження Біологія у 7 класі. Голонасінні Біологія у 8 класі. Хрящові риби Біологія у 9 класі. Розмноження і розвиток людини. Етапи онтогенезу людини. Біологія у 10 класі. Узагальнення знань про клітину Біологія в 11 класі. Популяція

Властивості

Кількість місяців передплати

12, 06, 03, 01

Огляди

Відгуки відсутні.

Лише зареєстровані клієнти, які купили цей товар, можуть публікувати відгуки.