mag

Математика (вигідна передплата)

218,92 грн.437,84 грн.

Передплатний індекс – 22064

Передплата на ДП Преса

Економія – 15%

Періодичність виходу – 2 рази на місяць

Обсяг — до 52 сторінок

2-й номер місяця із вкладкою  “Практика”

Мінімальний термін передплати – 6 місяців

Очистити
Артикул: 22064 Теґ:

Опис товару

Газета «Математика» — незамінний помічник у роботі вчителя. Актуальні новини математичної освіти, методика і дидактика реалізації нових навчальних програм, сучасні методичні розробки, планування, матеріали для організації олімпіад, турнірів, наукових досліджень — ось що ви знайдете на сторінках газети. Варто відзначити, що газета «Математика» вже 18 років виходить за підтримки МОН та Академії педагогічних наук України, об’єднує кращих математиків країни. Видання свідчить про те, що математика — не лише складна, а й цікава дисципліна. Ми підкажемо, як саме донести це до дітей

Анонси та новини видання

ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ

Предмет математики такий Рисунок1серйозний,що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавішим. Паскаль.

Юлія Костюченко, учитель математики ЗОШ №29, м.Чернігів

 Тема уроку:  ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ

Мета уроку: удосконалювати вміння і навички учнів розв’язувати приклади і задачі на віднімання натуральних чисел; розвивати увагу, аналітичне, логічне, творче мислення; виховувати працелюбність, культуру математичної мови.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань учнів.

Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, картки із завданнями, підручник «Математика, 5 клас»  Н. А. Тарасенкова

Хід уроку

І. Організаційний етап

Організація уваги учнів.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Взаємоперевірка за зразком (запис на дошці)

№ 270

1) Зменшиться на 111; 2) збільшиться на 712.

№ 276 1)Від'ємник потрібно збільшити на 689 - 112 = 577; 2) від'ємник потрібно збільшити на 689 + 112 = 801.

ІІІ. Формування мети і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми повинні удосконалити наші вміння і навички розв’язувати приклади і задачі на віднімання натуральних чисел.

ІV. Мотивація навчальної діяльності  

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

1) Обчисліть та назвіть компоненти дії додавання і віднімання

26 +13 = … (39) (слайд 3)                               26 - 15 = …     (11) (слайд 4)    

доданки
сума

 

 

 

2) Знайдіть різницю (слайд 5,6)

19 – 4 = … (15)                       37 + 11 = … (48)

22 – 3 = … (19)                       25 + 54 = … (79)

42 – 30 = … (12)                     69 – 23 = … (46)

98 – 27 = … (71)                     287 – 64 = … (223)

1000 – 777 = … (223)            3 + 5 – 5 = … (3)

683 – 233 = … (450)              1000 + 25 = … (1025)

VІ. Розв’язування вправ.

Учитель: Сьогодні у нас не звичайний урок. Хочете дізнатись паща якої породи собак абсолютно не призначена для укусів? По-перше тому що вони абсолютно не агресивні, а по-друге вони дуже добре вміють нею володіти, можете проекспериментувати, давши, йому сире яйце і він принесе вам його, не пошкодивши шкаралупи. Ці собаки можуть виносити сильний біль, вони завжди впадають до вогнища катастрофи, щоб врятувати людей. Також у них відмінний нюх, що робить їх прекрасними поліцейськими собаками, вони здатні знаходити людей під багатометровими шарами снігу. Це прекрасна собака поводир. Завдяки своїй добродушності і слухняності дуже часто батьки, у яких є дитина з церебральним паралічем, заводять саме цю породу собак, адже немає на світі більш відданої собаки. Визначити  породу цієї собаки ми зможемо, якщо виконаємо завдання… (слайд 7)

Перед вами  таблиця,  у якій є числа та букви. Виконавши завдання на картці знайдіть відповідь у таблиці та відповідну їй букву. Таким чином, розв’язавши всі вправи на картці ми і дізнаємось породу собаки. (слайд 8)

№ 1. Обчисли значення виразу: 1)а – 5792 , якщо а = 8397,    (2605 (Л)) 2)35492 b, якщо b = 5993. (29499 (А))

№ 2. Обчислити 1)4006 – 2197 + 875; (2684 (Б)) 2)80 205 – 12 336 – 17 884; (49985 (Р)) 3)5342542 + (3735507 – 2013973);( 1 дія – 1721534 (А), 2 дія – 7064076 (Д)) 4)18473982 – (10547311 – 8142891)

(1 дія – 2404420 (О),2 дія –16069562 (Р))

2404420 О
2605 Л
67860 Р
7064076 Д
29499 А
49985 Р
1721534 А
2684 Б
16069562 Р
1621534 Б
2605 Л
29499 А
2684 Б
49985 Р
1721534 А
7064076 Д
2404420 О
16069562 Р

№ 3.  (додатково )

На трьох полицях разом 118 книжок. На першій і другій полицях разом 79 книжок, а решта – на третій, причому на третій полиці на 2 книжки більше ніж на другій. Скільки книжок на кожній полиці? 1)118 – 79 =39(кн.) – на ІІІ полиці, 2)39 – 2 = 37(кн.) – на ІІ полиці, 3)79 – 37 = 42 (кн.) – на І полиці.

Відповідь: 42 кн., 37 кн., 39 кн.

VІІ.  Підсумок уроку

На уроці я:

  1. Дізнався:
  2. Зрозумів: 3.Навчився:

ІХ. Домашнє завдання.

Повторити: § 7, 8

Виконати: №№ 273, 280, 288(1)

Х. Рефлексія.

Зробіть оцінку своєї роботи на уроці:

  1. На уроці я працював активно / пасивно
  2. Своєю роботою я задоволений/не задоволений
  3. Урок для мене видався коротким / довгим
  4. За урок я не втомився / втомився
  5. Мій настрій став                кращим / гіршим
  6. Матеріал уроку для мене був зрозумілим / не зрозумілим

корисним / марним

цікавим / нудним

легким / важким

  1. Домашнє завдання мені здається цікавим / не цікавим

 

 

Слайд2 Слайд3 Слайд4 Слайд5 Слайд6 Слайд7 Слайд8 Слайд9

Анонс газети «Математика» 11, 12 2017

Анонс газета «Математика» 11

Міністерство освіти і науки України спільно з платформою EdEra запросили до участі в оновленні програм для 5-9 класів усю педагогічну спільноту. Вже успішно пройшло дві сесії обговорення, обробка пропозицій та врахування думок педагогів-практиків, чекаємо на затвердження цих програм на засіданні колегії МОН України. З урахуванням цих змін буде укладено календарно-тематичне планування для 5-11 класів та поступово надруковане у літніх номерах газети.

 

Рубрика «На допомогу вчителю»

Календарно-тематичне планування з математики для 5-7 класів

Зручна форма календарно-тематичного планування відповідно до оновлених програм з математики, алгебри і геометрії для 5-7 класів.

Рубрика «Офіційно»

Про зміни в програмах з математики для школи ІІ і ІІІ ступенів

Листи та накази Міністерства освіти і науки, що містять методичні рекомендації щодо викладання математики в 2017/2018 навчальному році відповідно до оновлених програм з математики, алгебри і геометрії для 5-11 класів.

 

Рубрика «Наукові дослідження школярів»

Для організації навчального наукового дослідження школярів пропонуємо фрагмент роботи на тему «Ірраціональні числа та їх властивості». У роботі підняті важливі питання, які стосуються глибоко розуміння учнями принципів співвідношення між числовими множинами

 

Анонс газета «Математика» 12

Рубрика «На допомогу вчителю»

Календарно-тематичне планування для 8, 9-х класів (у номері 13 – для 10-х класів, у номері 14 – для 11-х класів)

Зручна форма календарно-тематичного планування відповідно до оновлених програм з алгебри і геометрії для 8,9-их класів.

 

Рубрика «Офіційно»

Методичні рекомендації щодо викладання математики в 2017/2018 навчальному році

Листи та накази Міністерства освіти і науки, що містять методичні рекомендації щодо викладання математики в 2017/2018 навчальному році відповідно до оновлених програм з математики, алгебри і геометрії для 5-11 класів.

 

Рубрика «Готуємось до ЗНО»

Аналіз матеріалів ЗНО – 2017

Найважливіший іспит, який визначає шлях подальшого навчання сотень тисяч випускників загальноосвітньої школи, привертає увагу не лише педагогічної громадськості в країні. Пропонуємо проаналізувати разом з авторами статті завдання з математики 2017 року та дослухатись до коментарів спеціалістів

 

Рубрика «Наукові дослідження школярів»

Математична модель артилерійського пострілу

Для організації навчального наукового дослідження школярів пропонуємо фрагмент роботи на тему «Математична модель артилерійського пострілу». У роботі підняті важливі питання, які стосуються практичного застосування вміння розв’язувати трикутники та досліджувати властивості квадратичної функції

 

Вкладка «Дидактика»

Збірник усних вправ для учнів 5-6 класів

Автори збірника розглядають різні типи задач, які можна і необхідно навчити учнів розв’язувати усно. У вступі детально описано методику роботи та класифіковано задачі за типами. Дидактичний матеріал подано у вигляді карток, які вчитель зможе використовувати неодноразово.

 

В червні чекайте публікації переможців конкурсу ПАНОРАМА ТВОРЧИХ УРОКІВ — 2017 «Сучасний урок: нові форми».

 газета «Математика» 

Анонс газета «Математика» 10, 2017

Рубрика «Методика і практика»

Розв’язування трикутників. Геометрія, 9-й клас

Автор статті пропонує використати навички алгоритмічної діяльності на уроках математики для того, щоб упорядкувати знання і вміння із запропонованої теми. Розробка є сценарієм уроку узагальнювального типу, може бути використана для проведення в рамках теми «Повторення вивченого за курс 9-го класу».

 Прямокутник, ромб, квадрат. Геометрія, 8-й клас

Продуктивним напрямом модернізації змісту освіти є використання інтегративного підходу на різних рівнях, зокрема тематичної, блочної, міжпредметної інтеграції. Автор статті пропонує розробку інтегрованого уроку геометрії та німецької мови. Практика показує, що така інтеграція сприяє підвищенню інтересу з боку учнів до обох дисциплін. Матеріал може бути адаптований для інтегрування з будь-якою іншою іноземною мовою.

 Рубрика «Олімпіади, конкурси, турніри»

            Завдання і розв’язки ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, день другий

            Автор статті надає задачі другого дня змагань Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка проходила в Чернігові 21- 24 .03. 2017 року. Також у статті можна прочитати імена переможців та претендентів на участь у Міжнародній математичній олімпіаді 2017 року.

 Рубрика «Наукові дослідження школярів»

            Математична модель артилерійського пострілу

Автори статті подають фрагмент навчальної науково-дослідницької роботи, виконаної спільно з бойовим офіцером-артилеристом в умовах війни, яка точиться сьогодні на Сході країни. Розглянуті основні типи задач артилериста та встановлено зв'язок між практичними потребами офіцера на полі бою та можливостями геометрії.

газета «Математика»

 

Вкладка «Дидактика»

            Інтерактивні вправи з алгебри, 7 клас.

Автор пропонує вправи різних типів (тестового характеру, на встановлення відповідності, усні вправи, кросворди, завдання з відкритою відповіддю) для перевірки знань учнів з усіх тем алгебри 7-го класу.

Анонс газета «Математика» 9, 2017

Рубрика «Методика і практика»

Тіла обертання. Геометрія, 11-й клас.

Урок узагальнення знань і вмінь учнів з теми «Тіла обертання, об’єми, площі поверхонь», організований у вигляді практичної роботи, допоможе учителю підготувати учнів до важливих іспитів у кінці навчального року. Завдяки оригінальному підбору задач обстоюється важливість формування навички практичного використання набутих знань.

 Задачі на відсотки. Математика, 6-й клас.

Стаття для вчителів, що прагнуть ефективно організувати повторення матеріалу із теми «Відсотки» у 6-му класі. Містить дидактичні картки для організації самостійної роботи на розв’язування задач І-го та ІІ-го типів.

Рубрика «Олімпіади, конкурси, турніри»

 Завдання і розв’язки ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, день перший

Автор статті надає задачі першого дня змагань Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка проходила в Чернігові 21- 24 .03. 2017 року.

Рубрика «Ігрова кімната»

            Свято математики для учнів 5-х класів

Навчити п'ятикласників використовувати одержані на уроках знання у нестандартних умовах та виховувати інтерес до математики допоможе сценарій позакласного заходу. Автор пропонує цікаві види змагань та ігор, які відповідають віковим особливостям учнів.

 

Математичні кросворди для 8-11 класів

Збірка математичних кросвордів для учнів 8-11 класах, у яких всі слова розпочинаються однією певною літерою. Можна використати на етапах актуалізації або підбиття підсумків під час уроку або провести цікаве заняття математичного гуртка.

 

В травні чекайте підсумків конкурсу ПАНОРАМА ТВОРЧИХ УРОКІВ — 2017 «Сучасний урок: нові форми».

 газета «Математика»

Алгебра. Уроки. 7 клас

Книжка містить програму, орієнтовний календарно-тематичний план, розробки уроків і матеріали до них. Посібник створено за новою навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. М. І. Бурда, Ю. І. Мальований, Є. П. Нелін та ін.), укладеною відповідно до нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Програма затверджена Міністерством освіти і науки України (додаток до наказу № 585 від 29.05.2015 р.).

У книжці представлені різнорівневі дидактичні матеріали навчального, коригувального, контрольного характеру. До кожної теми пропонуються логічні задачі, вправи різних рівнів складності, також подаються відповіді до завдань.

Для вчителів математики, студентів математичних спеціальностей.

Математика, № 14, червень 2015

У НОМЕРІ:

Про 56-ту Міжнародну математичну олімпіаду

Людмила СІРА, Світлана ЯЦЕНКО, Тетяна ЦЬОМА. Навчальна програма

з математики для 5—7‑х класів загальноосвітніх навчальних закладів математичного, економічного та інформаційно-технологічного профілю

Андрій ПАНЬКОВ. Особливості вивчення математики у ЗНЗ у 2015/2016 навчальному році

Ірина КИРДЕЙ, Лариса ЛЕМЕШКО. Орієнтовне календарно‑тематичне планування

з математики 5—6-ті класи

Олександр ІСТЕР. Про підручник «Геометрія» Істера О. С. 7-ий клас.

Богдан РУБЛЬОВ. Всеукраїнська олімпіада з математики ІІІ етап. LXХ Київська міська олімпіада юних математиків

ВКЛАДКА ДИДАКТИКА

Тетяна МЕЛЬНИЧУК. Дидактичні матеріали з алгебри для 9-го класу. Розділ «Нерівності».

 

Математика, № 13, червень 2015

У НОМЕРІ:

Нова Концепція щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді

Підсумки огляду-конкурсу «Панорама творчих уроків — 2015» «Я — віртуоз у викладанні предмета»

Аркадій Мерзляк, Віталій Полонський, Михайло Якір. Про новий підручник алгебри для 7-го класу

Олександр Істер. Про підручник «Алгебра» (автора О. С. Істера) для 7‑го класу загальноосвітніх навчальних закладів

Аркадій Мерзляк, Віталій Полонський, Михайло Якір. Про нові книжки для семикласників

Ольга Беркаль, Ірина Кирдей. Орієнтовне календарно-тематичне планування

з математики. Алгебра і початки аналізу, геометрія. 11‑й клас

Галина Апостолова. Класи з поглибленим вивченням математики. Семінар 8.

Математика, № 12, червень 2015

У НОМЕРІ:

Віра ФІГОТІНА. Викладання — захоплива творча праця. Організація роботи з новим підручником геометрії для 7‑го класу (авторів А. П. Єршової, В. В. Голобородька, О. Ф. Крижановського)

 

Галина АПОСТОЛОВА Геометрія як засіб розвитку мислення учнів. Організація роботи з новим підручником для 7‑го класу (Автора Г. В. Апостолової)

Оксана БОЙКО, Ірина КИРДЕЙ. Орієнтовне календарно‑тематичне планування з математики. Математика, алгебра і початки аналізу, геометрія. 10‑й клас

 

ВКЛАДКА ДИДАКТИКА

Олена МАЛИК. Логарифмічні рівняння і нерівності. Різнорівневі завдання та тести з тем «Логарифм та його властивості», «Логарифмічні рівняння», «Логарифмічна

функція та її властивості», «Логарифмічні нерівності».

Математика, № 11, червень 2015

У НОМЕРІ:

Геннадій КУЗІР. ІКТ в математиці: GeoGebra (частина 2),

Інтегрований урок. 9‑й клас

 

Олександра ГАРТФІЛЬ, Ірина КИРДЕЙ. Орієнтовне календарно-тематичне планування з математики. Алгебра, геометрія. 8‑й та 9‑й класи

 

Олена ЗАГИРНЯК. Вписані та описані чотирикутники. Урок геометрії. 8‑й клас

Математика, №23, грудень 2014

mag-2014-023-сv-1

У НОМЕРІ: Галина АПОСТОЛОВА. Класи з поглибленим вивченням математики. Підготовка вчителя до роботи. Школа Галини Апостолової. Семінар 2 Марія ЛИСИЦЯ, Надія ЧУМАК, Тетяна ПРОХОРЧУК. Відношення і пропорції. Цикл уроків математики в 6‑му класі. Галина БУЛИНКО. Основні способи розв’язування ірраціональних рівнянь. Підготовка до ДПА і ЗНО. Валентина ЦИБКО. Креативність у вивченні математики. Ірина ДРІГО Квадрат суми і квадрат різниці. Урок алгебри в 7‑му класі. Олена МАЛИК Мистецтво складати рівняння. Матеріали до заняття математичного гуртка. 8‑й клас. Анна БІЛОУС. Подібність трикутників. Урок-подорож із геометрії. 8‑й клас Фаїна ПАНІШКО. Геометричні фігури. Засідання клубу веселих математиків у 5‑му класі. Ірина КИРДЕЙ. Про конічні перерізи в курсі шкільної математики.

Книжка 2015: 100 задач оптимізації практичного змісту. 7 - 11 класи

mab

Унікальне видання! Складаємо ЗНО без проблем! Більше 100 оптимізаційних задач із ґрунтовним поясненням, що стануть незамінним помічником для кожного вчителя математики. Посібник допоможе педагогові підготувати учнів до участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах із математики. Пропоновані задачі стануть у пригоді як на уроках, так і в позакласній роботі, як додатковий дидактичний матеріал для організації роботи з обдарованими учнями та під час підготовки школярів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики. Найскладніші аспекти тем «Теорія подільності», «Елементи математичного аналізу», «Дослідження операцій» можна з легкістю засвоїти, виконуючи запропоновані задачі зі збірника. Поспішайте замовити! Тираж обмежений! Замовляйте книжку за телефонами: (044) 284-24-50, (067) 408-84-73

Математика, №22, листопад 2014

mag-2014-022-сv-1

У номері: Програма зовнішнього незалежного оцінювання з математикою для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти. Галина Апостолова. Класи з поглибленним вивченням математики. Підготовка вчителя до роботи. Школа Галини Апостолової. Семінар 1. Марія Лисиця, Надія Чумак, Тетяна Прохорчук. Відношення і пропорції. Цикл уроків математики для учнів 6-х класів. Володимир Чистух. Об'єм піраміди. Урок геометрії. 11-й клас. Галина Булинко. Математичні диктанти. 8-й клас. Алгебра і геометрія.

Вкладка: Анастасія Лисакевич, Богдан Рубльов. Другий етап ХІ Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. Усна олімпіада.

Математика, №18, вересень 2014

mag Зміст: 55 міжнародна олімпіада юних математиків. Віртуальна школа олімпійського резерву. Підготовка до ЗНО. Періодичність і парність функцій у задачах. Розв'язування ірраціональних нерівностей. Авторська програма курсу за вибором для учнів 10-х класів математичного і фізико-математичного профілів

У наступному номері: Тести до теми "квадратні рівняння". Алгебра, 8-й клас. Формули скороченого множення в 7-му класі.

Математика, №17, вересень 2014

mag-2014-017 У номерi: Богдан РУБЛЬОВ. X Київський відкритий турнір математичних боїв ім. Лесі Рубльової Ольга ПОПОВА, Світлана НІКОПЧУК, Наталія ВОРОБЙОВА, Марина БОНДАРЕНКО. Віртуальна школа олімпійського резерву Людмила СЛУП’ЯН. Побудова графіків функцій за допомогою геометричних перетворень. Урок-практикум з алгебри й початків аналізу в 10‑му класі, академічний рівень Олександра ГАРТФІЛЬ. Раціональні вирази. Тестові завдання для перевірки знань з алгебри учнів 8‑го класу Ірина ДРІГО. Геометрія квітки. Осьова симетрія. Генеративні органи квіткових рослин. Квітка — видозмінений пагін. Бінарний урок геометрії й біології в 7‑му класі Оксана БОЙКО. Розв’язування алгебраїчних рівнянь вищих степенів. У колі рівнянь четвертого степеня. Урок алгебри в 10‑му класі, профільний рівень Ірина КИРДЕЙ. Застосування властивостей паралельного проектування Урок геометрії в 10‑му класі. Проблема АВС-трійок і велика теорема Ферма. За матеріалами наукових досліджень команди розподілених обчислень в Україні

Властивості

Кількість місяців передплати

12, 06

Огляди

Відгуки відсутні.

Лише зареєстровані клієнти, які купили цей товар, можуть публікувати відгуки.