розробки уроків
Показано 1–12 із 152
-
Ембріональний та постембріональний розвиток людини. Урок засвоєння нових знань з біології. 10-й клас
20,00 грн.Тема. Ембріональний та постембріональний розвиток людиниДитина в батьків з’являється задовго до її фактичного дня народження, приблизно за 40 акушерських тижнів. Увесь цей час плід росте, розвивається в лоні матері. Завдяки запропонованому уроку учні отримають можливість з’ясувати особливості ембріонального та постембріонального розвитку людини та як протікає віковий розвиток.
-
Стовбурові клітини: досягнення науки чи прокляття людства. Урок-диспут з біології. 10-клас
20,00 грн.Тема. Стовбурові клітини: досягнення науки чи прокляття людства.Навряд чи хтось стане сперечатися з твердженням, що інтерактивне навчання провокує активну самостійну навчально-пізнавальну діяльність учнів. Уроки-дискусії, безперечно, посідають чинне місце лідера в списку інтерактивних форм навчання. Запропонований урок-дискусія може бути реалізований відповідно до календарно-тематичного планування вчителя у курсі загальної біології або як позакласний захід для морального, інтелектуального, патріотичного виховання учнів.
-
Поняття про класифікацію тварин. Урок біології, адаптований для дистанційного навчання. 7-й клас
20,00 грн.Тема. Поняття про класифікацію тварин.Сьогодні вміння вчителя підлаштовуватися під різні освітні умови стає як ніколи важливим. Спонтанний перехід від класно-урочної системи навчання до онлайнової дистанційної змогли безболісно витерпіти не всі, але із часом довелося призвичаїтися. Пропонуємо вашій увазі розробку уроку, яку можна використовувати як під час очного навчання, так і за межами класу. Основний матеріал теми викладено в навчальній презентації, а узагальнення вивченого подається у вигляді цікавих вправ із можливістю їх виконання в онлайн-додатку або на дидактичних картках.
-
Гіпотези походження життя на Землі. Урок біології з використанням технології випереджальних завдань. 10-й клас
20,00 грн.Тема. Гіпотези походження життя на Землі.Немов пригадуючи щось важливе й вічне, душа людини постійно запитує себе: «Хто я? Звідки? У чому сенс мого перебування на Землі?». Науковці надають світу нові й нові факти та гіпотези, дослідження та спростування. Намагаються знайти істину. А світ мовчить і спостерігає. Але кому насправді належать авторські права на кожного з нас?
-
Запліднення. Періоди онтогенезу в багатоклітинних організмів. Урок засвоєння нових знань з біології. 11-й клас
20,00 грн.Тема. Запліднення. Періоди онтогенезу в багатоклітинних організмів. Ембріональний і постембріональний розвиток людини.Протягом усього життя людський організм зазнає серйозних змін. І йдеться не про пофарбоване волосся чи тату. Варто тільки уявити: людина проходить шлях, на початку якого вона більше схожа на зернятко кави, а завершує його, будучи найрозумнішим видом організмів на планеті, який себе зносив. Цьому, як і всьому на світі, є причина: ембріональний і постембріональний розвиток людини.
-
Особливості будови статевих клітин. Урок біології з використанням ігрових технологій та інтерактивних методів. 11-й клас
20,00 грн.Тема. Особливості будови статевих клітин.Усі живі організми підлягають біологічним законам розмноження, тобто мають здатність до самовідтворення, збереження й продовження свого роду. Це є важливим життєвим процесом, що забезпечує життя на планеті всіх організмів. Проте в людей, на відміну від інших організмів, розмноження має бути усвідомленим, адже несе велику відповідальність. Тому важливо знати, які саме клітини беруть участь у розмноженні, та їхню будову.
-
Основні типи суцвіть і їх біологічна роль. Урок засвоєння нових знань з біології. 6-й клас
20,00 грн.Тема. Основні типи суцвіть і їх біологічна роль.Квітки рідко бувають розміщені на пагонах поодинці. Найчастіше вони зібрані в групи, що утворюють суцвіття. Зібрані в суцвіття квітки — це пристосування рослин для поліпшення запилення. А у вітрозапильних рослин дрібні квітки, зібрані в суцвіття, краще вловлюють пилок із повітря. У суцвітті утворюється більша кількість плодів, ніж в окремих квітках. Це сприяє зростанню чисельності виду та його поширенню.
-
Квітка як орган статевого розмноження. Урок біології з використанням ігрових технологій та інтерактивних методів. 6-й клас
20,00 грн.Тема. Квітка як орган статевого розмноження.Квіти з давніх-давен є улюбленими супутниками людини. Вони прикрашають наш побут, оздоровлюють житло, приносять багато радощів і дітям, і дорослим. Деякі квіти мають лікувальні властивості. Квітки або суцвіття інших рослин людина може вживати в їжу як приправи. Квіти також використовують для аромотерапії — лікування запахами. І все це є можливим завдяки функції розмноження.
-
Головний мозок людини. Інтегрований STEAM-урок природничого циклу. 8-й клас
20,00 грн.Тема. Головний мозок людини.Мало хто може уявити, який потужний суперкомп’ютер є в нашій голові. У середньому мозок людини генерує від 25000 до 50000 думок на день. Крім того, у мозку кожну секунду проходить більше 100 000 хімічних реакцій. Учені, що століттями досліджують людський мозок, сходяться на тому, що досі ми заледве доторкнулися до вивчення цього дива природи.
-
Рефлекторна природа діяльності нервової системи. Урок біології з використанням інтерактивних методів. 8-й клас
20,00 грн.Тема. Рефлекторна природа діяльності нервової системи.Функції нервової системи виявляються в рефлексах. Усі види діяльності організму є рефлекторними. Тільки одні функції здійснюються за допомогою простих рефлексів, а інші — за допомогою складних. Найпростіші приклади рефлексів відомі кожному з повсякденного життя. Приймання їжі — це харчовий рефлекс, рефлекс кліпання, вдихи та видихи — дихальний рефлекс. Зміна тиску крові, розміру зіниць залежно від освітлення, посилення чи послаблення перистальтики шлунку — усе це приклади рефлексів.
-
Поняття про вищу нервову діяльність та її основні типи. Урок біології з використанням інтерактивних методів. 8-й клас
20,00 грн.Тема. Поняття про вищу нервову діяльність та її основні типи.Як відомо, основні властивості нервової системи відбиваються на діяльності та поведінці людини, відображують її індивідуальність. Усі діти різні: одні спокійно вислуховують зауваження, інші починають пустувати, а треті зустрічають їх хвилею істерики. Тому й виховання кожна дитина потребує індивідуального. Це пов’язано з темпераментом дитини, який виявляється у 3—4 роки, коли малюк починає вивчати навколишній світ. Єдиний підхід до виховання дітей може бути не лише неефективним, а й нашкодити комусь із них.
-
Органічні речовини. Урок з використанням технології випереджальних завдань та дидактичних карток. 9-й клас
20,00 грн.Тема. Органічні речовини.Клітина — це маленька фабрика або навіть окремий живий організм, у якому кожен компонент має самостійний великий перелік обов’язків із забезпечення її життєдіяльності. Розроблення містить великий обсяг теоретичного матеріалу й допоможе ознайомити учнів із органічними речовинами клітини та їхніми функціями.