Хто як зимує?

Рослини взимку перебувають у стані спокою. Чагарники й кущі захищені снігом. Трава та деякі напівкущі: брусниця, грушанка, копитняк, верес та інші, зеленіють навіть під снігом.

Лісові птахи: омелюхи та снігурі взимку живляться винятково ягодами. Деякі з них (галки, ворони, граки) тримаються поблизу житла людей і живляться різними відходами.

Взимку біле вбрання з’являється у зайця, горностая, ласки, серед птахів — у білої куріпки. Одним воно слугує для маскування від ворогів, іншим — полегшує полювання. Ласка, горностай, лисиця, вовк і сови полюють на мишей і полівок, але при нагоді до них можуть приєднатися ворони, сороки та інші хижаки.

Їжак взимку спить у нірці, згорнувшись у клубочок. Кажани проводять зиму в затишній печері. Впадають у заціпеніння землерийки, мишівки, ховрахи й так звані земляні білки. У повне заціпеніння впадають також змії, які заповзають в тріщини скель або земляні нори.

Яблучко подяки 🙂

Якщо вам подобається те, що ми робимо — відправте нам яблучко подяки 🙂 А ми будемо знати, що рухаємося в правильному напрямку!

10,00 грн.

Вам також може сподобатися…

Share This