Складнопідрядні речення з підрядними означальними

Автор: Самохвал Валентина Антонівна

Тема: Складнопідрядні речення з підрядними означальними.

Мета: поглибити знання учнів про складнопідрядне речення, його будову, засоби зв’язку; навчити знаходити складнопідрядні речення з підрядними означальними,займенниково-означальними; формувати навички знаходити межі головної і підрядної частини, відокремлювати їх розділовими знаками; розвивати організаційно-контрольні вміння оцінювати роль складнопідрядних речень з підрядними означальними в текстах; за допомогою дидактичного матеріалу виховувати шанобливе ставлення до оберегу жінки- хустки.

Тип уроку:урок формування практичних умінь і навичок.

Обладнання: опорні таблиці, роздавальний матеріал ,підручник,музичний запис пісні «Квітчаста пісня», роздруки віршів поетів-земляків, картки « Оціни себе», інформаційні картки «Сполучники, сполучні слова», виставка тернових хусток, комп’ютер.

Методи і прийоми: Структурований огляд, «мозковий штурм», сенкан, учнівські презентації, динамічний малюнок(порівняльна характеристика складносурядного та складнопідрядного речення), «асоціативний кущ», смислове бачення,метод творчої реалізації, символічне бачення,евристичне спостереження.

Випереджувальні завдання:дібрати вислови про українську хустку, вивчити поетичні рядки митців-земляків про цей головний убір жіноцтва, підготувати інформаційні повідомлення про хустку-берегиню.

Соціокультурна лінія: українська хустка.

Завантажити матеріал

Яблучко подяки 🙂

Якщо вам подобається те, що ми робимо — відправте нам яблучко подяки 🙂 А ми будемо знати, що рухаємося в правильному напрямку!

10,00 грн.

Є в наявності

Share This